Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Luna 2.0 została wydana 28 maja.

Jest to token nowego blockchainu Terra, którego celem jest uratowanie ekosystemu Terra LUNA po upadku stablecoinu UST.

Nazwany “odrodzeniem Luny”, nowy token Terra Classic (LUNC) wprowadza nowy blockchain, zastępując dotychczasową sieć Terra.

Wraz z tym, LUNA 2.0 zastąpi poprzednią wersję. Zerwała ona również powiązania ze stablecoinem UST, który był przyczyną upadku całego projektu.

Wraz z nowym blockchainem, większość zdecentralizowanych aplikacji (dApps) i innych funkcji Terra będzie migrować do nowej sieci.

Jednak stary łańcuch (i stara Luna) nie znikną, a będą współistnieć. Stary blockchain będzie znany jako Terra Classic (LUNC), podczas gdy LUNA Classic będzie kontynuowała istnienie jako LUNA.

Nowa moneta oznacza reset dla sieci, ale osoby w społeczności kryptowalutowej (w szczególności posiadacze LUNA Classic) nie zapomną o niedawnym załamaniu przez długi czas. Obecny kurs LUNA Classic utrzymujący się poniżej grosza, będzie im o tym przypominał.

Airdrop LUNA 2.0

LUNA 2.0 została przydzielona dotychczasowym posiadaczom tokenów LUNA poprzez airdrop podczas startu nowego blockchainu Terra. Stało się to w pierwszym bloku nowego łańcucha w głównej sieci - Phoenix-1.

Przy podaży 1 miliarda tokenów ich rozprowadzenie wygląda następująco:

  • Posiadacze tokenu LUNA przed załamaniem: 35%
  • Posiadacze tokenu LUNA po załamaniu: 10%
  • Posiadacze stablecoinu UST przed załamaniem: 10%
  • Posiadacze UST po załamaniu: 15%
  • Deweloperzy: 10%

Mniej niż 1 miliard tokenów LUNC było dostępnych w momencie startu blockchainu. Znaczna większość z tego została zablokowana na co najmniej 6 miesięcy.

Aktualnie w obiegu znajduje się obecnie podobno około 210 milionów tokenów.

Airdrop LUNA 2.0 nie udał się niestety bez problemów. Niektórzy posiadacze nie otrzymali obiecanego przydziału. Swoje saldo możan zobaczyć wchodząc na Terra Station i wybierając sieć mainnet.

Prognozy dalszych notowań LUNA 2.0.

Według prognozy ceny monety LUNA 2.0 firmy CoinCodex, wartość może spaść o około 60%, aby osiągnąć 1 USD do końca czerwca.

Prognoza ceny kryptowaluty LUNA 2.0 od Wallet Investor była jednak bycza - algorytm strony przewidział, że cena może wzrosnąć do 60 USD do końca 2022 roku i 105 USD do końca 2023 roku. Prognoza cenowa Wallet Investor's LUNA 2.0 na rok 2025 pokazała, że cena wzrośnie do 200 USD i osiągnie 230 USD za pięć lat.

Prognoza ceny LUNA 2.0 od Telegaon zakłąda kurs na poziomie 60 USD w 2025 roku i 185 USD w 2030 roku.

DigitalCoin był mniej optymistyczny w swojej prognozie cenowej LUNA 2.0, szacując, że moneta może osiągnąć średni kurs 3 USD w 2022 roku i niewiele większy wzrost w 2023. Średnia zakłądana cena na 2025 rok to 4,5 USD, a na 2030 rok 11 USD.

Podsumowując

Opinie są mieszane. Próbując przewidzieć przyszłą cenę LUNA 2.0 koniecznie trzeba wziąć pod uwagę nieprzewidywalność rynku i przyczynę upadku pierwszej wersji tokenu.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.