Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Wietnam jest o kolejny krok bliżej do stworzenia kompleksowych ram regulacyjnych dotyczących tego, jak kryptowaluty i wirtualne aktywa powinny być traktowane w tym kraju.

Wietnam przygotowuje ramy regulacyjne dla kryptowalut

Zgodnie z poniedziałkowym raportem, wicepremier Wietnamu Le Minh Khai poinstruował różne organy rządowe w kraju w sprawie stworzenia ram, które regulowałyby aktywa cyfrowe i ich działalność.

Agencje wybrane do udziału w projekcie to bank centralny kraju oraz ministerstwa finansów, sprawiedliwości, informacji i komunikacji. Jednak to Ministerstwo Finansów będzie przewodziło projektowi i będzie współpracowało z innymi organami, aby wyłonić dokumenty prawne, które wymagają poprawek lub promulgacji.

Ministerstwo Finansów wyznaczy też konkretny termin wdrożenia ram. Proponowana data nie została jednak ujawniona w raporcie.

Przyszłe rozporządzenie, które będzie nadzorować zarządzanie kryptowalutami i aktywami cyfrowymi, będzie zgodne z Decyzją 1255. Została ona wydana przez premiera kraju w sierpniu 2017 roku i zatwierdza plan, w jaki sposób należy zarządzać aktywami wirtualnymi w kraju.

Wietnam tworzy jednostkę badawczą ds. kryptowalut

Od czasu wydania decyzji nr 1255 Wietnam bacznie przygląda się branży kryptowalut. W kwietniu 2018 roku powstała kolejna dyrektywa mająca na celu usprawnienie zarządzania transakcjami Bitcoin i kryptowalutami oraz monitorowanie i kontrolowanie potencjalnego ryzyka i wpływu tej klasy aktywów.

W maju 2020 roku wietnamskie Ministerstwo Finansów utworzyło specjalną jednostkę badawczą, której zadaniem było zbadanie i zaproponowanie sposobów zarządzania i regulowania wirtualnych aktywów w kraju.

Jednostka badawcza składała się z finansistów z różnych agencji. Wśród nich znalazły się: Państwowa Komisja Papierów Wartościowych, Generalny Departament Podatków, Departament Bankowości i Instytucji Finansowych oraz Departament Prawny Państwowego Banku Wietnamu, Wietnamska Służba Celna i Narodowy Instytut Finansów Wietnamu.

Rosnąca adopcja kryptowalut w Wietnamie

Ruch mający na celu wprowadzenie kompleksowych ram prawnych regulujących działalność kryptowalutową w Wietnamie wynika z rosnącego zainteresowania inwestorów w całym kraju kryptowalutami i operacjami wydobywczymi.

Według zeszłorocznego raportu Chainalysis, Wietnam, Indie i Pakistan prowadziły w globalnym wyścigu adopcji kryptowalut w 2020 roku, ponieważ z tych krajów odnotowano najwięcej takich transakcji.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.