Skip to content Skip to sidebar Skip to footer # #Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Financial Conduct Authority, brytyjski regulator finansowy, przedłużył tymczasowy status rejestracji niektórych firm oferujących usługi kryptowalutowe poza piątkowy termin.

We wtorkowym oświadczeniu FCA poinformowała, że "niewielka liczba firm" z branży kryptowalut będzie nadal posiadać tymczasowy status rejestracji w Wielkiej Brytanii, "gdy jest to absolutnie konieczne." Regulator finansowy powtórzył, że tymczasowe zwolnienie firm kryptowalutowych z wcześniej ogłoszonego piątkowego terminu "nie oznacza, że FCA oceniła je jako odpowiednie i właściwe", ale uwzględnia sytuacje, w których firma "może się odwoływać" lub jest w trakcie likwidacji działalności. W oświadczeniu możemy przeczytać:

Tylko firmy, które są u nas zarejestrowane lub znajdują się na naszej liście firm z tymczasową rejestracją, mogą kontynuować działalność. Inne firmy muszą zaprzestać działalności od 10 stycznia 2021 roku. Firmy, które nie zaprzestały działalności, są narażone na ryzyko podlegania karnym i cywilnym uprawnieniom wykonawczym FCA.

FCA zatwierdziło rejestracje 33 firm kryptowalutowych od sierpnia 2020 roku zgodnie z brytyjskimi przepisami obejmującymi przeciwdziałanie praniu pieniędzy, zwalczanie finansowania terroryzmu i obsługę transferów funduszy. Ponadto, regulator finansowy przyznał tymczasowy status rejestracji kilku firmom do piątku, kiedy to miał podjąć decyzję w sprawie ważności ich wniosków.

Od zeszłego piątku 12 firm mogło "prowadzić działalność związaną z aktywami kryptowalutowymi" w ramach tymczasowego statusu FCA. Wśród nich znzlazły się CEX.IO, Revolut i Copper. Regulator nie określił nowego terminu zatwierdzenia lub odrzucenia rejestracji firmy, ale wcześniej przedłużył okres przeglądu z lipca 2021 roku do marca 2022 roku.

Wiele firm kryptowalutowych wycofało wnioski o rejestrację w FCA po tym, jak w 2020 roku regulator najwyraźniej rozprawił się z przestrzeganiem przepisów AML i CFT. W dniu 13 marca FCA nakazała operatorom bitomatów zakończenie działalności, powołując się na brak struktury regulacyjnej i zmienność niektórych aktywów, a także na obawy związane z AML.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.