Skip to content Skip to sidebar Skip to footer # #Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Unia Europejska (UE) ogłosiła nowy zestaw sankcji na Rosję za jej ciągłą agresję wojenną na Ukrainę. W ten sposób chce ukarać Kreml za zbrodnie jego sił na ludności cywilnej. Według komunikatu prasowego wydanego przez Radę UE, dowody wskazują na to, że siły rosyjskie celowały w szkoły, szpitale i schroniska, a w szczególności uniemożliwiały swobodny przepływ pomocy humanitarnej na terenie Ukrainy do miejsc, w których jest ona potrzebna.

Sankcje te są piątą rundą działań podjętych przeciwko rosyjskiemu rządowi i związanym z nim oligarchom w celu powstrzymania wysiłków tego kraju na rzecz kontynuowania wojny. Zgodnie z sankcjami, import rosyjskiego węgla oraz paliw kopalnych lub ich transfer do UE został zakazany od sierpnia tego roku.

Ponadto dostęp do portów UE będzie zabroniony dla wszystkich statków zarejestrowanych pod rosyjską banderą, z wyjątkami dotyczącymi produktów rolnych i żywnościowych, pomocy humanitarnej i energii. Josep Borrell, wysoki przedstawiciel do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa powiedział:

Te najnowsze sankcje zostały przyjęte po okrucieństwach popełnionych przez rosyjskie siły zbrojne w Bukareszcie i innych miejscach pod rosyjską okupacją. Celem naszych sankcji jest powstrzymanie lekkomyślnego, nieludzkiego i agresywnego zachowania rosyjskich wojsk oraz uświadomienie decydentom na Kremlu, że ich bezprawna agresja wiąże się z wysokimi kosztami.

Nowy zakaz finansowy dla rosyjskich podmiotów

Piąta fala sankcji objęła także nowy zakaz dla czterech dużych rosyjskich banków, które mają około 23% udziału w rynku rosyjskiego sektora bankowego. Po wcześniejszym zakazie dostępu tych banków do sieci SWIFT, to ostatnie działanie całkowicie odcięło je od rynków europejskich.

Rada Europejska ogłosiła również:

Wykluczenie wszelkiego wsparcia finansowego dla rosyjskich instytucji publicznych, rozszerzony zakaz wpłat do kryptowalut oraz sprzedaży banknotów i zbywalnych papierów wartościowych denominowanych w jakiejkolwiek oficjalnej walucie państw członkowskich UE do Rosji i Białorusi lub jakiejkolwiek osobie fizycznej lub prawnej, podmiotowi lub organowi w Rosji i na Białorusi.

Te nowe środki zostały wprowadzone przede wszystkim po to, by zapobiec omijaniu sankcji przez podmioty w Rosji. Zakaz nałożony na Rosję przez Unię Europejską będzie miał daleko idące konsekwencje dla firm, w tym tych, które skupiają się na oferowaniu kryptowalut. Ci, którzy wcześniej obiecywali, że nie będą zrywać więzi z Europą, teraz zostaną do tego zmuszeni.

Najnowsza runda sankcji ze strony UE obejmuje także rodziny Rosjan, którzy już zostali objęci sankcjami. Zakaz objął również zwolenników dezinformacji i manipulacji informacją, którzy systematycznie rozpowszechniają narrację Kremla na temat agresji wojennej Rosji na Ukrainie.

Celem tych sankcji, które są również poważnie traktowane przez władze amerykańskie, jest wspólny wysiłek na rzecz trwałego zawieszenia broni w celu zakończenia wojny między Rosją a Ukrainą.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.