Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Gigantyczny operator płatności – firma VISA ogłosiła pełne wsparcie dla cyfrowego dolara (USDC). Stanie się to możliwe dzięki partnerstwu podpisanemu z Circle.

Wszystko to dzięki programowi Fast Track

Fast Track to specjalny rodzaj programu, który oferuje firmom z branży fintech dostęp do wsparcia technologicznego oraz merytorycznego zapewnianego przez sztab specjalistów VISA. Przedsiębiorstwa nim objęte mogą korzystać z szeregu licencji oraz interfejsów API VISA.

„Naszym celem jest wprowadzenie nowoczesnych fintechów do ekosystemu Visa, aby wesprzeć je w rozwoju i pomóc im szybciej skalować działalność. Dzięki programom takim jak Fast Track, Visa pomaga podmiotom z branży fintech, wśród których jest wiele małych firm, zwiększyć swój potencjał i szybko wejść na rynek. Dzięki temu są oni gotowi dostarczać innowacje, które każdego dnia posuwają świat do przodu, co jest istotne zwłaszcza w obecnej rzeczywistości” – podkreśla Terry Angelos, przewodniczący działu fintech VISA.

Działalność programu Fast Track została w tym roku znacząco zintensyfikowana ze względu na wybuch pandemii COVID-19, a firmy dostarczające rozwiązania bezdotykowych płatności dostały szczególny priorytet. Obecnie mówi się, że Circle „wyfrunie spod skrzydeł” Fast Track w przyszłym roku, co umożliwi VISA wprowadzenie płatności USDC na masową skalę.

„To będzie pierwsza karta biznesowa, która umożliwi przedsiębiorstwom wydawanie USDC, dlatego też uważamy, że znacząco zwiększy to użyteczność, jaką będzie oferować USDC swoim biznesowym klientom” – dodaje Cuy Sheffield z VISA.

Oprócz Circle w programie Fast Track już znajduje się 25 operatorów portfeli kryptowalutowych, takich jak między innymi Cred czy Fold. Eksperci VISA z pewnością zdają sobie sprawę z potencjału, jaki oferują kryptowaluty, ale aby proces adopcyjny technologii blockchain przebiegł bezproblemowo, konieczne będzie uzbrojenie się w cierpliwość.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.