Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Popularna przeglądarka internetowa Opera, nadal rozszerza swoją integrację z kryptowalutami poprzez rozszerzenie doładowań kryptowalutowego portfela

Po wprowadzeniu usługi w Stanach Zjednoczonych i niektórych krajach europejskich na początku tego roku, Opera oferuje obecnie zakupy kryptowalut w Wielkiej Brytanii poprzez partnerstwo z procesorem płatności - Ramp.

Bezpośrednio do źródła

Nowe rozwiązanie wdraża europejskie API otwartej bankowości (European Open Banking API) i umożliwia tanie doładowania kryptowalutowe za pośrednictwem rachunków bankowych lub aplikacji bankowości cyfrowej Revolut.

Charles Hamel, szef działu kryptowalutowego firmy Opera, poinformował, że na początku klienci z Wielkiej Brytanii będą mogli zakupić Ethereum (ETH), a w niedalekiej przyszłości zostaną dodane także inne kryptowaluty.

Odkąd Opera uruchomiła swój pierwszy portfel kryptograficzny w 2018 r., usługa uruchomiła wsparcie dla wielu walut kryptograficznych, w tym Bitcoin (BTC) i Ether, a także różnych tokenów ERC-20 i ERC-721.

"Oznacza to, że w dużej mierze pokrywamy większość z 100 najlepszych aktywów cyfrowych"

- powiedział Hamel.

Podobno pierwszy portfel kryptowalutowy uruchomiony przez twórców tradycyjnej przeglądarki, obsługuje obecnie 170 000 użytkownikow miesięcznie.

Opera stawia na blockchain

Po wprowadzeniu swojego pierwszego krypto portfela dla użytkowników systemu Android dwa lata temu, przeglądarka Opera aktywnie naciskała na rozwój związany z kryptowalutami. W marcu 2020 roku Opera stała się pierwszą przeglądarką umożliwiającą dostęp do zdecentralizowanych stron internetowych dzięki partnerstwu z Unstoppable Domains, głównym blockchainowym operatorem domen, wspieranym przez znanego inwestora Tima Drapera.

Na początku tego roku Opera wprowadziła na rynek amerykański portfele Bitcoin i Ethereum oraz bezpośrednie zakupy kryptowalut za pomocą kart debetowych i Apple Pay. Wspierając zdecentralizowane aplikacje Ethereum, czyli DApps, notowana na giełdzie Nasdaq spółka, od dawna współpracuje z firmą technologiczną Ledger Capital, w celu zbadania potencjalnych zastosowań blockchaina w produktach Opery.

Sprawdź również: przeglądarki internetowe ranking

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.