Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zaprzeczyła, że Binance jest przedmiotem dochodzenia. Poinformował o tym CoinDesk, powołując się na dokumenty dostarczone przez agencję.

W czerwcu 2022 roku Bloomberg poinformował o dochodzeniu, w którym SEC miałby rzekomo ustalić, czy token BNB był papierem wartościowym w momencie jego sprzedaży w 2017 roku.

W tym samym miesiącu Changpeng Zhao, szef giełdy kryptowalut, powiedział, że regulator zadał firmie pytania dotyczące BNB, ale żaden z pracowników nie otrzymał wezwania.

SEC stwierdził, że nie posiada informacji o jakichkolwiek dochodzeniach dotyczących cyfrowego aktywa. Na pytanie CoinDesk, agencja odpowiedziała:

W oparciu o szczegóły podane w Pana liście, przeprowadziliśmy dokładne poszukiwania w różnych systemach rekordów SEC, ale nie znaleźliśmy ani nie zidentyfikowaliśmy żadnych informacji odpowiadających Pana prośbie.

Wynika z tego, że nie ma dokumentów zobowiązujących spółkę do przekazania dokumentacji regulatorowi, a jej pracowników do stawienia się na przesłuchanie.

SEC nie może ujawnić szczegółów trwających dochodzeń, powołując się na jedno z wyłączeń Freedom of Information Act. Jednak - jak zauważyli dziennikarze - w takich przypadkach regulator zazwyczaj używa sformułowania "nie może potwierdzić ani zaprzeczyć".

Dla przypomnienia, w lutym 2022 roku media informowały, że Komisja bada powiązania między amerykańskim oddziałem Binance a dwoma firmami handlowymi powiązanymi z Zhao.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.