Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Binance Asia Service (a.k.a Binance.sg), singapurskie ramię wiodącego na świecie systemu handlu kryptowalutami, zainwestowało 8 grudnia w prywatną giełdę papierów wartościowych - HG Exchange (HGX).

Strategiczny udział Binance

Zgodnie z oficjalnym komunikatem prasowym, BAS ujawnił 18% udziałów post-money w HGX. Richard Teng, dyrektor generalny Binance Singapore stwierdził, że platforma planuje współpracować z HGX w celu wspierania ekosystemu blockchain w regionie i dodał:

Kryptowaluty i tradycyjne oferty finansowe nadal się zbiegają. Poprzez tę inwestycję staramy się współpracować z HGX w zakresie zwiększania oferty produktów i usług wspieranych przez technologię blockchain.

W Singapurze nadal ściśle współpracujemy z kluczowymi agencjami rządowymi, aby wspierać wzrost ekosystemu blockchain i rozwój wymaganych lokalnych talentów.

Dla niewtajemniczonych, HGX został założony przez prominentne instytucje, takie jak firma brokerska PhillipCapital, grupa usług finansowych PrimePartners i firma inwestycyjna Fundnel. Dodatkowo, jest on zasilany przez platformę blockchain Zilliqa. Singapurski regulator, Monetary Authority of Singapore (MAS), niedawno przyznał HGX licencję Recognized Market Operator.

Walka regulatorów o Binance jeszcze się nie skończyła

Pomimo nabycia 18% udziałów w regionalnej prywatnej giełdzie papierów wartościowych i uzyskania dostępu do zaangażowania u operatora rynku regulowanego, Binance nie ugruntował jeszcze swojej pozycji w Singapurze.

Wcześniejsze raporty sugerowały, że firma planuje wycofać swoją aplikację z tego regionu. Singapur to twardy orzech do zgryzienia. Poza tym, w obliczu rosnącego zagrożenia regulacyjnego w różnych częściach świata, giełda prowadzona przez CZ szuka teraz innego miejsca na zbudowanie swojej siedziby.

Należy zauważyć, że singapurska jednostka Binance jest zwolniona z obowiązku posiadania licencji na podstawie ustawy o usługach płatniczych. Krótko mówiąc, licencja Binance Asia Services jest nadal przetwarzana przez MAS.

Oznacza to, że platforma może oferować usługi, dopóki jej wniosek nie zostanie rozpatrzony i przestanie działać po odpowiedzi od organu regulacyjnego, czy to zatwierdzeniu, odrzuceniu, czy wycofaniu. Jeśli Binance planuje wycofać swoją licencję, użytkownicy w regionie nie byliby w stanie kupować i handlować kryptowalutami za pośrednictwem platformy legalnie.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.