Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Największa na świecie giełda kryptowalut chce jeszcze bardziej zwiększyć swój zasięg, uruchamiając własną bramkę do płatności w kryptowalutach. Firma Binance ogłosiła uruchomienie Bifinity, która według niej umożliwi przedsiębiorstwom łatwe przyjęcie płatności kryptowalutowych.

W dzisiejszym komunikacie prasowym Binance opisuje Bifinity jako "firmę zajmującą się technologią płatności i jej oficjalnego dostawcę płatności fiat-to-crypto".

W momencie rozpoczęcia działalności Bifinity nawiązała już współpracę z EQONEX Limited, notowaną na NASDAQ firmą zajmującą się aktywami cyfrowymi, która prowadzi również giełdę. EQONEX oferuje usługi handlowe oraz rozwiązania inwestycyjne w zakresie aktywów cyfrowych na poziomie instytucjonalnym i inne.

W ramach tego partnerstwa EQONEX wniesie do Bifinity 36 milionów dolarów i będzie dążyć do maksymalizacji synergii biznesowej, która ma na celu rozwój obu firm.

Bifinity nawiązała również współpracę z dwoma popularnymi platformami płatniczymi - Paysafe i Checkout.com. Partnerstwo to będzie koncentrować się na Web3 i rozszerzaniu dostępu do kryptowalut na całym świecie poprzez umożliwienie bezproblemowego kupna i sprzedaży kryptowalut na różnych platformach. W momencie uruchomienia, spółka udostępni użytkownikom ponad 50 kryptowalut.

Helen Hai, prezes nowo utworzonej jednostki, uważa, że Bifinity to rozwiązanie, którego rynek bardzo potrzebował:

W miarę rozwoju gospodarki kryptowalutowej i Web3 widzimy większe zapotrzebowanie na budowę ulepszonych połączeń od fiat do kryptowalut, aby wypełnić lukę między tradycyjną branżą finansową a zdecentralizowaną i scentralizowaną gospodarką kryptowalutową.

Łatwe w integracji API

Głównym obszarem zainteresowania Bifinity będzie dostarczanie łatwych w użyciu interfejsów API, których integracja z dowolnym systemem płatniczym wymaga minimalnej wiedzy specjalistycznej. Dzięki temu każdy sprzedawca będzie mógł w prosty sposób uruchomić obsługę krypto płatności.

Max Rothman, wiceprezes ds. kryptowalut w Checkout.com uważa, że handel elektroniczny będzie nadal wyprzedzał handel tradycyjny, ponieważ świat staje się coraz bardziej powiązany z Internetem. W związku z tym integracja kryptowalut i NFT będzie wielką szansą na rozwój. Już teraz Checkout.com obsługuje około 80 procent światowego obrotu handlowego.

…I właśnie dlatego nasze fundamentalne partnerstwo z Bifinity i platformą Binance jest tak ważne. Wspólnie obniżamy barierę wejścia dla sprzedawców, którzy chcą akceptować i przeprowadzać swoje pierwsze transakcje kryptowalutowe, i umożliwiamy im wykorzystanie wielkiej szansy Web3, która jest przed nami.

Bifinity będzie się również koncentrować na zgodności z przepisami, przy czym Binance planuje w najbliższej przyszłości zintegrować funkcję wykrywania oszustw. Giełda jest w konflikcie z organami regulacyjnymi na całym świecie z powodu nieprzestrzegania przepisów w kilku jurysdykcjach.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.