Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Mojang Studios, studio stojące za Minecraftem, powiedziało, że "nie wspiera ani nie pozwala" na integrację technologii blockchain i NFT w grze.

Według twórców, kolekcje w grze na blockchainie tworzą "rzadkość i ekskluzywność", co jest sprzeczne z zasadami Minecrafta. Zespół powiedział, że stara się zapewnić wszystkim graczom tę samą zawartość, niezależnie od używanego serwera.

Spekulacyjna mentalność cenowa i inwestycyjna wokół NFT odrywa od gry i zachęca do czerpania zysków. Naszym zdaniem jest to nie do pogodzenia z długoterminowym komfortem i sukcesem naszych graczy.

Podkreślili również ryzyko oszustwa i potencjalnej utraty funduszy związane z NFT.

Aby zapewnić graczom bezpieczne i integracyjne doświadczenie, technologia blockchain nie może być zintegrowana z aplikacjami klienckimi i serwerowymi Minecrafta. Nie może być również używana do tworzenia NFT związanych z jakąkolwiek zawartością w grze, w tym światami, skórkami, przedmiotami dla postaci lub innymi modami.

Twórcy obiecali obserwować rozwój technologii, przyznając, że z czasem umożliwi ona realizację wspomnianych wyżej zasad.

Jednak w tej chwili nie mamy planów na wdrożenie blockchaina w Minecraft.

Przypomnijmy, że w styczniu 2022 roku francuski gigant gier Ubisoft spotkał się z negatywną reakcją użytkowników na swoją próbę uruchomienia platformy NFT Quartz.

Kierownictwo japońskiego studia PlatinumGames wypowiedziało się przeciwko przenikaniu własności cyfrowych do branży. Z kolei ich rodacy ze Square Enix wyrazili zainteresowanie blockchainem i NFT.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.