Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Tematyka kryptowalut staje się coraz bardziej zrozumiała dla większej ilości osób. Rośnie zainteresowanie użytkowników w Polsce i na świecie. Rozwija się również świadomość tego jak działają kryptowaluty oraz tokeny, a także to jakie ryzyka niosą za sobą. Inwestor rozpoczynający swoją przygodę z tym rynkiem musi wybrać miejsce gdzie dokona zakupu wybranych szyfrowanych walut. W tym celu ma do wyboru największe światowe platformy do handlu lub nieco mniejsze polskie giełdy kryptowalut. Dziś postaramy się wam wady i zalety obu tych kierunków oraz tego czy i która polska giełda kryptowalut będzie dla was najbardziej odpowiednia.

Największe światowe giełdy kryptowalut

Wielu z was zapewne słyszało o spektakularnych upadkach lub o atakach hakerskich na giełdy krytpowalut. Do najgłośniejszych należą chociażby spektakularne upadki MT GOX czy giełdy Quadriga. To sprawia, że oczy początkujących inwestorów raczej zwracają się w kierunku tych najbardziej znanych i największych pod kątem obrotu giełd kryptowalut. Należą do nich Coinbase, Binance czy Kraken. Czy dla początkującego inwestora będzie to dobry kierunek? I tak i nie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że te platformy bywają dość skomplikowane na pierwszy rzut oka. Po drugie dlatego, że nie zawsze obsługują płatności w walutach FIAT i złotówkach. Po trzecie i chyba najważniejsze nie posiadają wsparcia w języku polskim. Nie wszystkie z nich również posiadają polską wersję językową. O ile Binance i Coinbase się doczekały się polskich wersji językowych tak wspomniany już Kraken czy inne znane i popularne platformy takiej wersji nie posiadają. Może to znacząco utrudniać korzystanie z samej platformy osobom ze słabszą znajomością języka angielskiego.

Czy i która polska giełda kryptowalut może konkurować z największymi graczami?

Polscy inwestorzy też mogli zebrać złe doświadczenia z upadkami giełd kryptowalut. Najgłośniejszymi z nich było zniknięcie z rynku platformy BitMarket24 oraz Abucoins. Niestety wraz z tymi wydarzeniami polscy inwestorzy stracili spore pieniądze oraz zaufanie do innych polskich giełd kryptowalut. Czy słusznie? Nadal na rynku jest kilka innych platform służących do handlu i wymiany szyfrowanych walut elektronicznych. Do tych najbardziej znanych i popularnych należy zdecydowanie polska giełda kryptowalut BitBay. Choć tutaj określenie polska jest nieco na wyrost gdyż od pewnego czasu właścicielem jej była spółka zarejestrowana najpierw na Malcie, a później w Estonii. Ostatnio polska giełda kryptowalut BitBay podała informacje, że większość udziałów w niej przejął inwestor z USA. 

Która polska giełda kryptowalut najbardziej konkuruje z BitBay?

Na czele można wymienić kilka podmiotów. Wywodzącą się z polski platformą jest Coindeal oraz Tokeneo i BitClude. To z pewnością wiodące platformy zaraz po BitBay. Jednak to ta ostatnia jako, że jednocześnie jest to najstarsza istniejąca polska giełda kryptowalut, zdominowała polski rynek. Daje ona zdecydowanie największy wybór kryptowalut i tokenów w wielu parach w stosunku do klasycznych walut FIAT takich złotówki, euro, dolary i funty. Oczywiście support dla klienta świadczony jest w naszym ojczystym języku podobnie jak panel giełdy który dysponuje także wersją PRO. Zawiera ona zaawansowane funkcje oraz widoki oraz narzędzia dla traderów. Dzięki temu często odpowiada ona zarówno początkującym jak i zaawansowanym użytkownikom. Ta polska giełda kryptowalut zdecydowanie zaliczyła największy postęp w wielu dziedzinach. Zarówno pod kątem wprowadzania nowych szyfrowanych walut elektronicznych jak również w kwestii udostępniania płatności oraz obsługi klienta. 

Czy któraś polska giełda kryptowalut może rywalizować z największymi graczami na tym rynku?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i jednoznaczna. Z jednej strony na polskim i europejskim rynku BitBay ciągle umacnia swoją pozycję. Jednak w ujęciu globalnym ta platforma jest stosunkowo niewielka i ma małe obroty w porównaniu do największych graczy. Plasuje się mniej więcej w 3-4 dziesiątce największych giełd kryptowalut na świecie. Więc wybór pozostawiamy wam. Wszystko zależy od waszych indywidualnych potrzeb i możliwości. Jeśli cenicie sobie wysoką płynność oraz nie macie problemów z językiem angielskim wówczas dobrym kierunkiem może być zagraniczna giełda kryptowalut. W przeciwnym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie któraś polska giełda kryptowalut.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.