Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Marzeniem każdego górnika jest posiadanie do dyspozycji jak największej mocy obliczeniowej. Jednak czasami realizacja takich pomysłów może okazać się mocno ryzykowna.

Botnet na lotnisku

Włoscy policjanci podczas wykonywania rutynowych czynności wpadli na bardzo ciekawy trop. Okazało się, że ktoś zainstalował na serwerach lotniska zlokalizowanego w malowniczym regionie Calabarian złośliwe oprogramowanie. Malware został zaprojektowany z myślą o wydobywaniu kryptowalut. Śledztwo wykazało, że w wyniku tego niecodziennego ataku hakerskiego przestępcy udało się wykopać kilka sztuk Ethereum.

Analiza nagrań z kamer oraz logów sieciowych lotniska pozwoliła zidentyfikować winnego. Okazał się nim jeden z pracowników działu wsparcia technicznego portu lotniczego. Wykorzystując luki w zabezpieczeniach, skonfigurował lotniskowe komputery w taki sposób, aby nieustannie dokonywały obliczeń i rozszyfrowywały kolejne bloki Ethereum. Chciał sobie w ten sposób nieco dorobić do podstawowej pensji. Niestety bardzo mocno obciążało to systemy lotniska i zagrażało jego bezpiecznego działaniu.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.