Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

W ciągu ostatnich tygodni kurs Bitcoina stale się umacniał. Takie widoki przyciągają nie tylko inwestorów indywidualnych, ale również dużych graczy. Jednym z nich jest firma MineSpot, która planuje otworzyć ogromną, bo aż 160-megawatową kopalnię krypto.

Chłodna Syberia sprzyja gorącym koparkom

MineSpot na siedzibę swojej operacji wybrało Tamę Boguchany, która zlokalizowana jest we wschodniej Syberii. Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo – w jego okolicy znajdują się źródła energii odnawialnej. Dzięki temu MineSpot będzie mógł korzystać z relatywnie taniej energii elektrycznej, co pozwoli zwiększyć dochodowość całego przedsięwzięcia.

Koparki będą montowane w środku odnowionych zabudowań gospodarczych, które są doskonałą bazą pod taką inwestycję. Wyposażone są w wydajne instalacje wentylacyjne, które zapewniają optymalny przepływ świeżego powietrza. Pozwala to zmniejszyć wydatki związane z samym chłodzeniem koparek oraz zapewnić im lepsze warunki pracy.

O niższe temperatury pomoże zadbać również syberyjski klimat. Okoliczne tereny słyną z niskich temperatur, które w zimie potrafią spaść do nawet - 27°С.

Ty też możesz tam uruchomić swoją koparkę

Głównym zadaniem MineSpot będzie zapewnienie infrastruktury oraz „dachu nad głową” dla koparek zewnętrznych klientów. Zainteresowane osoby lub podmioty będą mogły wynająć przestrzeń w budynku MineSpot i umieścić tam swój sprzęt. W zamian za to konieczne będzie uiszczenie drobnej opłaty czynszowej. Oczywiście oprócz tego górnik będzie musiał pokryć rachunek za energię elektryczną w wysokości proporcjonalnej do zużycia przez jego koparkę. Opłaty te będą jednak stosunkowo niższe, gdyż w rejonie syberyjskim prąd jest stosunkowo tani.

MineSpot również będzie inwestować we własny sprzęt, co pozwoli kopać jej na własny rachunek. Firma planuje obecnie uruchomienie klasycznych koparek SHA-256 do wydobywania Bitcoinów oraz kart graficznych, do kopania ETH.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.