Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Stablecoin USD Coin (USDC) będzie teraz działał na trzeciej platformie blockchain. Oprócz łańcucha bloków Ethereum i Algorand, USDC od teraz dostępny jest również na łańcuchu Stellar. Wiadomość została ogłoszona w poście opublikowanym przez prezesa zarządu Stellar Development Foundation - Denelle Dixona.

Oto, co Dixon miał do powiedzenia na temat wartości, jaką USDC przyniesie blockchainowi Stellar:

"Po pierwsze, USDC wnosi do Stellara nowy, silny, stabilny i zaangażowany kapitał USD dla deweloperów i użytkowników końcowych, aby wykorzystać go przy dokonywaniu transakcji na szynach Stellar. USDC ma również tę zaletę, że posiada głęboką globalną płynność w różnych krajach i na różnych platformach, co czyni go optymalnym aktywem do wykorzystania w transakcjach transgranicznych. Wszystko to powoduje większą konkurencję dla Stellar, szczególnie poprzez posiadanie wielu kotwic w takich regionach jak Stany Zjednoczone".

USDC wydaje się być naturalnym rozwiązaniem dla Stellara, który jest platformą zaprojektowaną przede wszystkim w celu ułatwienia globalnych płatności. Blockchain Stellara ma wbudowaną funkcjonalność zdecentralizowanej giełdy, która pozwala użytkownikom na handel różnymi aktywami wydanymi w sieci.

Konsorcjum CENTRE, które zostało założone przez Circle i Coinbase, aby nadzorować USD Coina, przyjęło już Stellar jako oficjalny blockchain USDC.

Czym jest USD Coin (USDC)?

USD Coin jest drugim co do wielkości stablecoinem pod względem kapitalizacji rynkowej. W 2020 roku odnotował gwałtowny przypływ kapitału. Dzięki zwiększonemu popytowi na stabilne monety, udało mu się osiągnąć wzrost o 486%. Częściowo było to spowodowane szałem na zdecentralizowane finanse (DeFi).

Kapitalizacja rynkowa natywnego tokena projektu - XLM, wynosi aktualnie 1,52 mld USD. XLM zamuje 18. miejsce w rankingu kryptowalut opracowanym przez serwis CoinMarketCap. Moneta ta odnotowała w tym roku wzrost o 58.9%, tym samym wyprzedzając BTC, który wzrósł o 54% w tym samym okresie czasu.

Członkowie społeczności Stellar czekają obecnie na Meridian, coroczną konferencję organizowaną przez Stellar Development Foundation. W tym roku Meridian odbędzie się w dniach 16-20 listopada i będzie przeprowadzony wirtualnie. Zainteresowani użytkownicy mogą zapisać się do udziału w wydarzeniu zupełnie za darmo.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.