Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Bitcoin po raz kolejny próbował osiągnąć poziom 50 000 USD w ciągu ostatnich 24 godzin. Został jednak odrzucony i z impetem poszybował na południe. Większość altcoinów utknęła w martwym punkcie, co pozwoliło Solana wyprzedzić Polkadot jako 8. największą kryptowalutę.

Ostatnie ATH Solany przenosi SOL do TOP8

Większość alternatywnych monet w ciągu ostatnich kilku dni zachowywała się raczej podobnie do bitcoina. W związku z tym pozostały one stosunkowo stabilne w skali dziennej.

Ethereum, Cardano, Ripple, Dogecoin, Polkadot i Uniswap odnotowały niewielkie straty. W rezultacie, ETH znajduje się nieco powyżej 3200 USD, ADA 2,83 USD, XRP 1,15 USD, DOGE poniżej 0,30 USD, DOT kosztuje 26 USD, a UNI zbliża się do 27 USD.

Podczas gdy te waluty utknęły w martwym punkcie, niektóre z nich skorzystały z okazji, aby je prześcignąć. SOL po ostatnim wzroście wykreślił kolejny rekord wszech czasów na poziomie 97,5 USD. Być może jeszcze bardziej imponujące jest to, że Solana stała się obecnie 8. największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej.

Mówiąc o rekordach, LUNA zrobiła to samo. Token projektu Terra wzrósł o o 16%, a jego ATH wynosi obecnie ponad 36,5 USD.

Zyski odnotowały też inne projekty, a w wśród nich Arweave (30%), Bitcoin Gold (20%), Audius (18%), NEAR Protocol (14%), Tezos (13%), Cosmos (10%) i Holo (10%). Łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich aktywów kryptowalutowych nadal wynosi około 2,1 biliona dolarów.

Zmienność Bitcoina w ciągu 24 godzin

Zaledwie kilka dni temu, Bitcoin spadł do tygodniowego minimum na poziomie 46 300 dolaró. W tym momencie jednak, byki podniosły się i zaczęły pchać aktywo na północ.

Doprowadziło to do odzyskania kilku kolejnych okrągłych poziomów, w tym na krótko dotknięcia 49 000 USD. Wczoraj BTC kontynuował wspinaczkę i przebił się powyżej 49 600 USD.

Gdy byki szykowały się do kolejnej próby sforsowania 50 000 USD po raz drugi w ciągu tygodnia, do gry wkroczyły niedźwiedzie. W rzeczywistości, odzyskały one całkowitą kontrolę nad kryptowalutą i zepchnęły ją na południe do dziennego minimum na poziomie 48 000 USD.

Po utracie prawie 2 000 dolarów wartości w ciągu kilku godzin, bitcoin odbił się i odzyskał kilkaset dolarów. Mimo to nadal znajduje się poniżej 49 000 dolarów, ale jego kapitalizacja rynkowa utrzymuje się powyżej 900 miliardów dolarów.

2 Komentarze

 • DAWA
  Posted 30 sierpnia 2021 20:27

  Solana (SOL) to wyleciała na kosmos masakrycznie. Czy wie ktoś co jest powodem tak wysokich wzrostów? Czy to ten nowy rynek NFT, o którym ostatnio jest tak głośno?

  • ssa22
   Posted 30 września 2021 21:19

   Nie tylko o rynek NFT tutaj chodzi. Solana to szybki, tani interoperacyjny blockchain. NFT to zaledwie dodatek do jego funkcjonalności.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.