Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Po stosunkowo spokojnym weekendzie, w którym BTC zbliżył się do poziomu 49 000 USD, aktywo straciło ponad 4 000 USD w ciągu zaledwie jednego dnia. Większość alternatywnych monet ucierpiała jeszcze bardziej. Ethereum, Cardano, Ripple, Solana i więcej zanotowały dwucyfrowe spadki.

Bitcoin spada do 44 500 USD

Ostatni weekend był dość stabilny i spokojny jeśli chodzi o ruchy cenowe. Przy niskim wolumenie handlowym, bitcoin utrzymywał się na poziomie 48 000 USD lub powyżej. W sobotę, nawet zakwestionował 49 000 dolarów, ale bezskutecznie.

Jednak od tego czasu sytuacja zmieniła się w bardzo negatywny sposób. Bitcoin pod koniec niedzieli zaczął tracić na wartości. Najpierw spadł w okolice 47 000 USD, gdzie utrzymywał się przez jakiś czas.

Jednak niedźwiedzie na tym nie poprzestały i nadal spychały kryptowalutę na południe. W rezultacie BTC spadł poniżej 46 000 USD i 45 000 USD. Kulminacją tego był najniższy poziom w ciągu dnia wynoszący 44 400 USD, który został odnotowany kilka minut temu.

Utrata ponad 4000 dolarów w mniej niż 24 godziny spowodowała znaczny ból u lewarowanych traderów. Dane Bybt pokazują, że likwidacje w tym przedziale czasowym przekroczyły 800 milionów dolarów. Największa pojedyncza zlikwidowana pozycja dotyczyła ETH na Bitfinex i była warta ponad 15 mln USD.

Warto zauważyć, że dzisiaj ucierpiała większość sektora finansowego. Straty odnotowują również akcje z UE oraz kontrakty terminowe z USA. Złoto jest jednym z niewielu aktywów, które w ostatnim czasie zyskały na wartości.

Altcoiny głęboko w czerwieni

Jak to zwykle bywa, gdy BTC spada, alternatywne monety spadają jeszcze bardziej. Ethereum przewodzi temu niekorzystnemu trendowi wraz z 10% stratą. Jeszcze kilka dni temu ETH było notowane powyżej 3600 USD. Dziś jest to zaledwie 3100 dolarów.

Kolejne dwucyfrowe spadki cen wśród altów o większej kapitalizacji widoczne są w przypadku Cardano, Ripple, Solana, Polkadot, Avalanche, Terra i Chainlink. Głęboko w czerwieni znajdują się również Binance Coin (-7%), Dogecoin (-9%) i Uniswap (-9%).

Z wyjątkiem Celo, który wzrósł o 15%, większość altcoinów o niższej i średniej kapitalizacji również straciła na wartości. Dotyczy to Algorand (-16%), Hedera Hashgraph (-14%), THORChain (-14%), Waves (-13%), ICON (-13%), Arweave (-12%), IOTA (-12%), Quant (-12%), EOS (-12%) i wielu innych.

W związku z tym, kapitalizacja rynku kryptowalut straciła ponad 150 miliardów dolarów w ciągu jednego dnia i obecnie wynosi poniżej 2 bilionów dolarów.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.