Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Pomimo znacznego spadku wolumenu obrotu dla tokenów niewymiennych, dyrektorzy giełd kryptowalutowych Kraken, Tezos i Balthazar DAO wierzą, że branża będzie nadal się rozwijać.

Co sądzi dyrektor Krakena?

Jonathon Miller, dyrektor zarządzający australijskiej giełdy kryptowalut Kraken, potwierdził że aktywność na rynku tokenów niewymiennych znacznie spadła we wrześniu. Podobnie zresztą jak wolumeny. Jednak nadal istnieją pozytywne sygnały dotyczące adopcji NFT na poziomie instytucjonalnym, więc opcje dla kolekcjonerskich tokenów mogą się rozszerzyć.

Według Millera, Kraken ma byczą perspektywę na NFT, wierząc, że branża doprowadzi do tych samych drastycznych zmian, do których ponad dekadę temu doprowadził bitcoin.

Miller był mile zaskoczony, gdy główny bank inwestycyjny JPMorgan uruchomił swój oddział na platformie wirtualnej rzeczywistości Decentraland. Przyznał też, że branża NFT jest wciąż w powijakach, a masowa adopcja kolekcjonerskich tokenów jest w dużej mierze utrudniona przez wyzwania techniczne, z którymi borykają się użytkownicy.

Ci, którzy chcą posiadać cyfrową sztukę muszą założyć specjalny portfel i zarejestrować się na giełdzie, a nie każdy jest jeszcze na to gotowy. Dlatego istnieje potrzeba, aby proces ten był dla nich jak najbardziej wygodny.

Inne komentarze ze świata krypto

Z kolei John Stefanidis, CEO i założyciel platformy gamingowej Balthazar DAO uważa, że spadek na rynku NFT jest naturalnym zjawiskiem po ekstremalnym wzroście. Spadek wolumenu obrotu nie ma fundamentalnego znaczenia dla branży, ponieważ tokeny kolekcjonerskie to coś więcej niż zwykłe obrazki. Zdaniem Stephanidisa to właśnie stopniowy wzrost NFT może ustabilizować rynek.

Dyrektor Fundacji Tezos, Mason Edwards, również postrzega spadek rynku NFT w dość optymistyczny sposób. Według niego ludzie kupują tokeny nie dla manipulacji, ale dlatego, że projekty są dla nich po prostu naprawdę interesujące. Edwards jest przekonany, że NFT nie osiągnęło jeszcze szczytowej dojrzałości i zawsze znajdą się chętni do zakupu cyfrowego przedmiotu za milion dolarów.

Specjalista od metaverse w Polygon Studios, Brian Trunzo, powiedział w zeszłym tygodniu, że gamifikacja jest przyszłością NFT. Projekty będą mogły bowiem dotrzeć do większej liczby osób za pomocą gier.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.