Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

UE rozważy całkowity zakaz świadczenia usług kryptowalutowych w strefie euro dla Rosjan. Taką informację podał CoinDesk, powołując się na źródło posiadające odpowiednią wiedzę.

O sankcjach mówi się w odpowiedzi na fikcyjne referenda w okupowanych przez Rosję regionach Ukrainy.

Według źródła, wcześniejsze ograniczenie dotyczące transakcji użytkowników posiadających depozyty powyżej 10 000 euro (9600 dolarów) zostanie zniesione. Potencjalnie oznacza to, że obywatele Rosji nie będą mogli trzymać żadnych aktywów w kryptowalutach.

Szczegóły nowego pakietu sankcji nie zostały jeszcze opublikowane i podlegają zatwierdzeniu przez państwa członkowskie UE.

Jak podaje Kommersant, popyt na kryptowaluty, a przede wszystkim stablecoiny jako środek przelewów transgranicznych gwałtownie wzrósł wraz z ogłoszeniem mobilizacji w Federacji Rosyjskiej. Średnia wycena USDT jest o 10% wyższa od kursu USD na Mosbirchu.

Dla przypomnienia, w kwietniu UE przyjęła piąty pakiet sankcji wobec Rosji. Obejmował on zakaz świadczenia usług związanych z aktywami cyfrowymi dla rezydentów Rosji, których depozyty przekraczają 10 000 euro.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.