Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Organy ścigania w Holandii aresztowały dewelopera rzekomo powiązanego z mikserem Tornado Cash.

29-latek został zatrzymany w Amsterdamie. Jest on podejrzany o udział w praniu pieniędzy i ukrywaniu przestępczych przepływów finansowych poprzez mikser kryptowalutowy.

W czerwcu 2022 roku holenderska jednostka Financial Information and Investigation Service (FIOD) rozpoczęła dochodzenie karne w sprawie Tornado Cash.

Agencja uważa, że mikser został wykorzystany do ukrycia dużych przestępczych przepływów finansowych pochodzących z kradzieży kryptowalut poprzez m.in. hakowanie i oszustwa. Egzekutorzy prawa powiedzieli, nie wykluczając dalszych aresztowań.

Te najnowocześniejsze technologie, takie jak zdecentralizowane organizacje, które mogą ułatwić pranie pieniędzy, otrzymują dodatkową uwagę od FIOD.

Według niektórych doniesień deweloperem, o którym mowa, jest Aleksiej Pertsev. Ta informacja nie została jeszcze potwierdzona.

Przypomnijmy, że 8 sierpnia władze USA umieściły stronę internetową miksera, a także powiązane adresy kryptowalut, na liście sankcji. Według Biura Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu USA, za pośrednictwem Tornado Cash od 2019 roku przeszło co najmniej 7 miliardów dolarów.

Circle następnie dodał adresy portfela Tornado Cash do czarnej listy USDC. Platformy infrastrukturalne Infura i Alchemy ograniczyły żądania RPC do Tornado Cash.

Zdecentralizowana giełda instrumentów pochodnych dYdX zablokowała konta użytkowników, którzy wcześniej wchodzili w interakcję z usługą mieszania.

Aktywa Tornado Cash spadły o 15% od momentu umieszczenia go na liście sankcji USA.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.