Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

PayPal ogłosił nową usługę poświęconą kryptowalutom. Umożliwi ona użytkownikom jednego z największych na świecie systemów płatniczych kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie cyfrowych aktywów. Za powiernictwo oraz dostarczanie płynności będzie odpowiadał Paxos.

PayPal integruje Bitcoin

Wśród czynników motywujących do wprowadzenia nowej usługi, firma wymieniła pandemię i zainteresowanie rządu cyfrowymi walutami banku centralnego (CBDC). PayPal podkreślił, że jeden na dziesięć banków centralnych planuje wkrótce wyemitować własne CBDC.

Warto zauważyć, że usługa ta będzie również dostępna dla 26 mln sprzedawców podłączonych do PayPala. Jest to znaczący krok w kierunku adopcji kryptowalut, ponieważ będą one teraz wykorzystywane do handlu na skalę globalną. Dyrektor generalny Paxos, Charles Cascarilla powiedział:

"Globalny ekosystem PayPal posiada 346 milionów aktywnych rachunków (w tym ponad 26 milionów rachunków sprzedawców) i może znacząco wpłynąć na wielkość i zasięg rynków kryptograficznych w nadchodzących latach".

Podczas gdy dyrektor generalny firmy, Dan Schulman, podkreślił znaczenie współpracy z bankami centralnymi i organami regulacyjnymi, koncepcja CBDC wciąż się kształtuje. W międzyczasie firma płatnicza wykorzystała już istniejące na rynku kryptowaluty.

BTC, ETH, BCH, LTC

Wstępna lista monet dostępnych do zakupu za pośrednictwem cyfrowego portfela PayPal obejmuje Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash i Litecoin. Usługa zostanie uruchomiona dla klientów z USA w ciągu najbliższych tygodni.

Do końca 2020 roku kupno lub sprzedaż kryptowalut w systemie PayPal nie będzie obarczone żądnymi opłatami. Nie będzie też prowizji za przechowywanie cyfrowych aktywów.

PayPal zapowiedział, że w 2021 roku zamierza rozszerzyć nową ofertę na Venmo i kilka międzynarodowych rynków.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.