Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła, że nie prowadzi już działalności w Kanadzie ze względu na ostrzejsze wymagania dotyczące platform handlowych w tym kraju.

https://twitter.com/binance/status/1657099651210969088

Giełda napisała w oświadczeniu:

"Chcielibyśmy podziękować tym regulatorom, którzy współpracowali z nami, aby zaspokoić potrzeby kanadyjskich użytkowników. Pomimo małego rynku, miał on dla nas wartość sentymentalną jako dom naszego założyciela."

W grudniu 2022 roku kanadyjscy regulatorzy papierów wartościowych zaostrzyli wymagania dla firm kryptowalutowych po upadku FTX, rozszerzając je na podmioty zarejestrowane w innych jurysdykcjach.

Binance wyjaśnił, że opóźnił decyzję z nadzieją na znalezienie "rozsądnych sposobów ochrony" użytkowników, ale nie udało się tego zrobić. Kanadyjscy klienci platformy otrzymają e-maile szczegółowo opisujące sposób postępowania.

"Chociaż nie zgadzamy się z nowymi zasadami, mamy nadzieję na dalszą współpracę z regulatorami w Kanadzie, aby stworzyć przemyślane, kompleksowe ramy regulacyjne. Jesteśmy przekonani, że pewnego dnia wrócimy na rynek, a kanadyjscy użytkownicy ponownie będą mieli swobodę dostępu do szerszego zestawu aktywów cyfrowych."

Inne giełdy też kończą działalność w Kanadzie

W marcu 2023 roku giełda kryptowalut OKX ogłosiła, że przestanie świadczyć usługi dla kanadyjskich użytkowników. Mają oni czas do 22 czerwca na zamknięcie swoich pozycji.

Z kolei w kwietniu podobną decyzję podjęła zdecentralizowana giełda dYdX. Rejestracja nowych użytkowników z tego kraju została wstrzymana od 7 kwietnia.

W tym samym miesiącu firma infrastrukturalna i emitent stablecoinów Paxos postanowiła wycofać się z rynku kanadyjskiego.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.