Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Jednym z podstawowych elementów smartfonów są baterie. To właśnie one dostarczają energię i umożliwiają działanie urządzenia. Wśród wszystkich informacji istnieje wiele mitów na ich temat. W tym wpisie obalimy i potwierdzimy niektóre z nich.

Prawda: baterie do telefonów komórkowych są najbardziej zanieczyszczającym elementem smartfonów

Smartfon zawiera około czterdziestu toksycznych komponentów. Na czele tej długiej listy znajdują się baterie do telefonów komórkowych, jedna z części, którą jest najczęściej wymieniana. Baterie litowe (powszechnie spotykane w telefonach komórkowych) są wykonane z kobaltu, wysoce toksycznego materiału. Pojedyncza bateria może zatruć do 600 000 litrów wody, a jej rozkład trwa do 500 lat.

Mit: baterię należy rozładować do 0% przed jej naładowaniem

To może być nawet zły nawyk. Jeszcze nie tak dawno baterie posiadały efekt pamięci, przez co sami producenci zalecali, by zwłaszcza przy pierwszym użyciu całkowicie rozładować telefon, a następnie naładować go do 100%. Dziś nie tylko nie jest to konieczne, ale w ogóle nie jest wskazane. Wskazane jest, aby nigdy nie schodzić poniżej 20%, jeśli chcesz, aby bateria działała jak najdłużej.

Prawda: nie jest wskazane pozostawianie telefonu podłączonego do zasilania, jeśli bateria została już naładowana

Obecnie telefony komórkowe są często wyposażone w inteligentny system zarządzania baterią, który na podstawie zebranych danych może wykryć, kiedy bateria osiągnie najwyższy poziom naładowania i zarządzać ładowaniem. Jest to szczególnie przydatne dla tych, którzy ładują telefon w nocy. Jednak bez względu na to, jak wydajne jest ładowanie, jeśli smartfon spędza zbyt dużo czasu podłączony do sieci, może podnieść swoją temperaturę, a tym samym bateria zdegraduje się szybciej. Jeśli Twoja bateria uległa już zdegradowaniu nadszedł czas na jej wymianę. W linku https://www.a-parts.com.pl/produkty/baterie-do-telefonu-akcesoria-grupa-glowna,2,23318 znajdziesz polecane przez nas baterie do różnych smartfonów. 

Mit: nie można używać telefonu podczas ładowania

Ta wątpliwość często pojawia się z powodu obaw o bezpieczeństwo. Na szczęście nie ma dowodów na to, że korzystanie z telefonu podczas ładowania może być niebezpieczne. Faktem jest wolniejsze ładowanie z oczywistych powodów: energia jest zużywana w tym samym czasie, w którym jest ładowana. Bardzo prostym testem, aby to sprawdzić, jest ładowanie telefonu, gdy jest on używany jako GPS. Bateria będzie ładować się znacznie wolniej, a w niektórych przypadkach w ogóle nie będzie się ładować.

Mit: Można używać tylko oficjalnych ładowarek.

Dostępnych jest wiele wysokiej jakości akcesoriów i nie muszą być one wyraźnie sygnowane przez samego producenta smartfona. Problem leży w wyborze ładowarek, które nie posiadają niezbędnych certyfikatów bezpieczeństwa. Oczywiście korzystanie z kiepskiej jakości ładowarek może prowadzić do takich problemów jak przegrzewanie się i nieregularne cykle ładowania, co może skończyć się uszkodzeniem samej baterii.

Prawda: zaleca się zamykanie aplikacji pozostawionych w tle

Czasami, nawet jeśli używasz smartfona tylko przez krótki czas, bateria wyczerpuje się zbyt szybko. Jedną z najlepszych wskazówek jest ponowne uruchamianie go co kilka dni, aby zamknąć wszystkie aplikacje, które mogły działać w tle. Możesz również dowiedzieć się, co powoduje ten drenaż w Ustawieniach/Bateria, gdzie możesz zobaczyć procent zużywany przez każdą aplikację. Jeśli jednak jest to aplikacja, z której często korzystasz, bardziej efektywne jest utrzymywanie jej w tle, aby uniknąć drenażu energii związanego z otwieraniem i zamykaniem aplikacji. 

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.