Skip to content Skip to sidebar Skip to footer # #Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Jeden z najbardziej obiecujących projektów kryptowalutowych wystartuje już 15 października.

Zdecentralizowany konkurent AWS

Filecoin to niezwykle rozbudowany projekt, który ma na celu stanie się jednym z największych graczy na rynku hostingu sieciowego. Co więcej, chce on konkurować z takimi gigantami jak Amazon Web Services, Google Storage, czy Cloudflare. Nic zatem dziwnego, że Filecoin zaliczył znaczące opóźnienie. Pierwotnie premiera pełnej wersji usługi była planowana na 2019 rok. Niestety poziom złożoności oraz skomplikowania projektu spowodował ponad roczne opóźnienie. Twórcy Filecoin’a chcieli mieć pewność, że ich produkt będzie pozbawiony błędów. Dodatkowo ze względu na charakter oraz poufność przechowywanych danych konieczne było wprowadzenie najwyższych standardów zabezpieczeń oraz odpowiednie ich przetestowanie.

Cała sieć Filecoin jest zdecentralizowana, a podczas ostatniej fazy testnetu zatytułowanej „Space Race” udział wzięło ponad 400 górników z całego świata. W tym też czasie łączna ilość dostępnego miejsca na dane wzrosła o ponad 325 petabajtów. Dla lepszego zobrazowania ilości danych, które można by zapisać, przypomnimy tylko, że 1 petabajt to w przeliczeniu 1024 terabajty. Łączne miejsce, które stało się dostępne w protokole Filecoin pozwoliłoby na zapisanie ponad 8 milionów filmów zawartych na nośnikach bluray.

Na chwilę obecną nie jest znana cena pojedynczego tokenu Filecoin. W tym momencie możliwe do zakupu są tylko opcje futures. Pojedyncza opcja wyceniana jest teraz na 18,34$. Tokenami będzie można płacić za wynajętą przestrzeń dyskową. W tej kryptowalucie będą też otrzymywać zapłatę osoby, które zdecydują się udostępniać swoje wolne GB.

1 komentarz

  • kartoszka
    Posted 6 września 2021 19:04

    W ostatnich dniach FILECOIN jest non stop pompowany. Czy zna ktoś przyczynę?

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.