Skip to content Skip to sidebar Skip to footer # #Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

W nocy 13 czerwca cena pierwszej kryptowaluty spadła do prawie 25 000 USD, a Ethereum do 1300 USD.

Później za dnia sytuacja zaczęła się pogarszać. BTC zanurkował poniżej 23 000 USD osiągając najniższy poziom od prawie 2 lat. Na rynku kontraktów terminowych skumulowane likwidacje zbliżyły się do 1 mld USD.

W chwili pisania tego tekstu miało miejsce delikatne odreagowania. BTC oscyluje obecnie w okolicy 23 400 dolarów. Kryptowaluta straciła około 17 procent w ciągu 24 godzin.

W tym samym okresie wartość Ethereum spadła o niemal 20%. Kurs ETH wynosi aktualnie 1224 dolarów. Sądząc po wykresach, pierwszym i drugim spadkom kryptowalut towarzyszył gwałtowny wzrost wolumenu obrotów.

Wraz z największymi monetami prawie cały rynek znalazł się w czerwonej strefie. Największe spadki w ciągu ostatnich 24 godzin zanotowały Solana (-17%) i Dogecoin (-19%).

Zagregowana kapitalizacja spadła o prawie 6% do poziomu poniżej 1 bln USD, przy czym wskaźnik dominacji BTC wynosi 44,4%, a ETH - 14,7%.

Kaskada likwidacji

Według Coinglass, sytuacja doprowadziła do likwidacji pozycji na rynku kontraktów terminowych o wartości ponad 500 milionów dolarów.

Indeks strachu i chciwości osiągnął 11 punktów (" ekstremalny strach").

Bitcoin spadł poniżej 30 000 USD 10 czerwca w związku z informacjami o przyspieszającej inflacji w USA. W tym dniu analityk o pseudonimie PlanC zauważył, że nie sądzi, aby trend ten się odwrócił w najbliższej przyszłości.

Z kolei szef MicroStrategy Michael Saylor zauważył, że inflacja "nie osiągnęła szczytu i bitcoin też nie".

Poniedziałek również rozpoczął się od spadków na tradycyjnych rynkach. Hang Seng w Hong Kongu spadł o 3,19%, a Nikkei 225 w Japonii o 3,01%. Kontrakty terminowe na technologiczny indeks Nasdaq straciły 4,44%, a na S&P 500 - 2,91%.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.