Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Kryptowaluty na dobre zagościły w naszym życiu, stajać się popularnym i coraz łatwiej dostępnym instrumentem finansowym. Podobnie jak w przypadku pieniędzy fiducjarnych, papierów wartościowych i obligacji, inwestowanie w kryptowaluty z roku na rok nabiera na znaczeniu. Jednak i tutaj pojawia się ważne pytanie, a mianowicie czy takie inwestycje są bezpieczne? Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na takie pytanie nie jest możliwe. Przede wszystkim dlatego, że wszystkie metody inwestowania niosą za sobą ryzyko — raz mniejsze, a raz większe. Trzeba być świadom jego istnienia i szukać sposobów, by je minimalizować. Jak to wygląda w przypadku inwestowania na giełdach kryptowalut?

Czy inwestycje w kryptowaluty są bezpieczne?

Przysłowie dobrze znane doświadczonym inwestorom mówi, że nie ma bezpiecznych inwestycji. Każda z nich jest obarczona ryzykiem utraty pieniędzy. Podobnie, jeśli zamierzasz wejść na giełdę kryptowalut, warto od samego początku stosować się do kilku uniwersalnych, podstawowych reguł, dobrze znanych większościom graczy.

Nie inwestuj wszystkich swoich środków

Niezależnie czy chcesz przeznaczyć na inwestowanie 1000 lub 100 000 złotych, pamiętaj, by nie dawać na ten cel całego swojego kapitału. Podzielenie środków inwestycyjnych na kilka mniejszych kupek pieniędzy to najlepsze rozwiązanie, pozwalające zmniejszyć zagrożenie w inwestycjach. Nawet jeśli jeden cel inwestycyjny okaże się niewypałem, nie stracisz wszystkich swoich środków. Ten punkt świetnie łączy się z dywersyfikacją sposobów inwestowania, tak by w okresach bessy jednej metody, móc liczyć na wpływy z innej.

Dywersyfikacja

Jeśli decydujesz się inwestować w kryptowaluty, starannie wybieraj te, na które warto postawić swoje pieniądze. W tym celu niezwykle pomocne są różnego rodzaju opracowania i analizy rynkowe, najlepiej z niezależnych źródeł. Więcej na ten temat możesz przeczytać na stronie https://cryptopyjama.com/pl/, która jest świetnym miejscem zarówno dla początkujących inwestorów w kryptowaluty, jak i tych z większym doświadczeniem w tej dziedzinie. Wykorzystując moc internetu, a także dostęp do zagranicznych serwisów inwestycyjnych, możemy każdego dnia trzymać rękę na pulsie, śledząc szybko zmieniające się trendy.

Trzymaj nerwy na wodzy

Kiedy już postawiłeś na inwestowanie w kryptowaluty bądź świadom jak działają tego typu rynki. Podnoś swoje umiejętności, zdobywaj nową wiedzę i jeśli to możliwe, ćwicz je na specjalnych platformach giełdowych, na których można grać środkami wirtualnymi. Pozwoli ci to obserwować, jak dynamiczny jest ten rynek i być przygotowanym na różnego rodzaju szybkie zwroty akcji. Wielu początkujących inwestorów nie jest gotowych na gwałtowne spadki swoich kryptowalut i w takich sytuacjach decydują się na ich sprzedaż, po bardzo niskiej ceni. Zyskują na tym bardziej doświadczeni inwestorzy, którzy gromadzą krytpwaluty wtedy, wiedząc, że za pewien czas mogą się odbić i zyskają na tym kilkukrotnie. Jeśli tym, czego najbardziej się obawiasz w inwestowaniu w kryptowaluty, jest właśnie strata, po prostu przeznacz na to mniejsze środki, których ewentualna utrata nie będzie tak bolesna, ale i potencjalny zysk będzie proporcjonalnie mniejszy.

Korzystaj z promocji i bonusów

Na rynku systematycznie pojawiają się nowe giełdy kryptowalut, które, aby przyciągnąć użytkowników, w początkowej fazie oferują różnego rodzaju bonusy i mają do zaproponowania różne promocje. Warto z nich skorzystać, by pomnożyć swój portfel i ograniczyć użycie własnego kapitału.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.