Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Akcje wiodącej amerykańskiej firmy wydobywającej kryptowaluty Marathon Digital Holdings (MARA) spadły o prawie 30% w ciągu 24 godzin. Przyczyną jest ostatni Komisją Papierów Wartościowych i Giełd.

MARA w dół o 27% w 24 godziny

Ponieważ Marathon jest przede wszystkim górnikiem Bitcoina, ostatnia hossa na rynku kryptowalut miała pozytywny wpływ na akcje spółki.

Tylko w ciągu ostatniego miesiąca akcje MARA, wzrosły o ponad 40%. Jednak w ciągu ostatnich 24 godzin spadły 27%.

W ostatnim zgłoszeniu, Marathon ujawnił, że otrzymał wezwanie od SEC. Komisja zażądała aby firmy i niektórzy z jej kierownictwa przedstawili wszystkie istotne dokumenty i komunikaty związane z jego centrum danych.

Zgodnie z oświadczeniem, firma zauważyła, że SEC prawdopodobnie stara się ustalić, czy złamała jakiekolwiek prawa wynikające z ustawy o papierach wartościowych poprzez centrum danych Hardin.

Projekt centrum danych Marathon w Hardin

W październiku ubiegłego roku Marathon nawiązał współpracę z wieloma podmiotami, w tym z Beowulf Energy, w celu zaprojektowania i wybudowania centrum danych o mocy 100 megawatów w małym, północnym miasteczku Hardin w stanie Montana.

W tym czasie firma ogłosiła zawarcie umowy joint venture z Beowulf w zakresie centrum danych Hardin. Wynikiem tej umowy, Beowulf stał się udziałowcem Marathon. Dodatkowo, w ramach tej transakcji, wydobywca Bitcoinów wyemitował około sześciu milionów ograniczonych akcji zwykłych Marathon.

Wypowiadając się na temat ostatnich kontroli regulacyjnych, Marathon powiedział w zgłoszeniu: "Rozumiemy, że SEC może badać, czy nie doszło do naruszenia federalnego prawa papierów wartościowych. Współpracujemy z SEC."

Firma nie ujawniła jednak żadnych dalszych szczegółów dotyczących charakteru możliwego naruszenia.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.