Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Zespół zdecentralizowanej sieci wyroczni Chainlink uruchomił usługę STAKINGU LINK w sieci głównej Ethereum. Cena tokena spadła w nocy o 5%.

Mechanizm jest początkowo otwarty dla użytkowników spełniających kryteria wczesnego dostępu. Od 8 grudnia wszyscy członkowie sieci będą mogli stakować 7000 LINKÓW na jeden adres. Pula v0.1 wyniesie łącznie 25 milionów tokenów, z czego 2,5 miliona LINK jest zarezerwowane dla operatorów węzłów.

Aktywa i nagrody ze stakingu zostaną zablokowane do czasu uruchomienia mechanizmu Staking v0.2, co ma nastąpić za 9-12 miesięcy. Użytkownicy będą mogli zarobić do 4,75% w skali roku przy stopie bazowej 5% ze względu na potrącenia dla operatorów węzłów jako opłaty za delegację. Ci ostatni, po zapełnieniu puli do planowanych 25 mln LINKów, będą mogli zarobić na prowizji do 7%.

Początkowy wolumen Staking v0.1 stanowi około 2,5% całej oferty tokenów Chainlink. Zespół zamierza złożyć wniosek o zwiększenie puli na początku 2023 roku.

Komentując uruchomienie stakingku dla The Block, współzałożyciel projektu Sergey Nazarov powiedział:

"Funkcja jest przydatna sama w sobie, ale tak naprawdę jest częścią większego planu Economics 2.0. Myślę, że ludzie nie do końca rozumieją tę sprawę".

Program, obejmujący kilka inicjatyw, w tym właśnie staking, ma na celu wzmocnienie dominacji Chainlink w sektorze wyroczni i stanie się "globalnym standardem".

Według Nazarova, Ekonomics 2.0 musiała osiągnąć określoną liczbę użytkowników i poziom aktywności onchain. CEO dodał:

"To pomoże skalować bezpieczeństwo sieci i jej wykorzystanie w miarę tworzenia kolejnych scenariuszy"

Cena LINK zareagowała spadkiem - w ciągu ostatnich 24 godzin aktywo spadło o 5%, jak podaje CoinGecko. W chwili pisania tego tekstu, token jest notowany na poziomie 6,9$.

Dla przypomnienia, Bank of America podał Chainlink jako czynnik napędzający napływy do sektora DeFi.

We wrześniu projekt blockchain i SWIFT, operator międzynarodowego systemu przekazywania informacji międzybankowych, ogłosiły stworzenie wspólnego rozwiązania dla transakcji cross-chain.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.