Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Sam Bankman-Fried wyraził opinię, że niektóre z czołowych instytucji finansowych mogą być celem przejęcia przez młode firmy kryptowalutowe.

Co więcej, stwierdził, że jego platforma do handlu derywatami kryptowalutowymi - FTX - może rozważyć zakup amerykańskiego giganta bankowego Goldman Sachs, jeśli prześcignie swoich rywali.

FTX kupi Goldmana?

Sam Bankman-Fried - dyrektor generalny giełdy kryptowalutowej FTX - uważa, że firmy zajmujące się aktywami cyfrowymi mogą przejąć niektóre z najbardziej znanych tradycyjnych firm finansowych. 29-letni dyrektor wykonawczy poszedł dalej, stwierdzając, że jego firma mogłaby ewentualnie kupić Chicago Mercantile Exchange (CME) Group, a nawet Goldman Sachs, jeśli uda jej się wyprzedzić swoich konkurentów:

Jeśli będziemy największą giełdą, [kupno Goldman Sachs i CME] wcale nie jest wykluczone.

Oświadczenie podkreśliło wielkie ambicje kierownictwa wyższego szczebla w szybko rozwijającym się sektorze kryptowalutowym, aby konkurować z wielowiekowymi gigantami bankowymi. Na chwilę obecną te aspiracje wydają się dość odległe, ponieważ FTX ma przybliżoną wartość 20 miliardów dolarów, podczas gdy Goldman Sachs i CME mają odpowiednio 135 miliardów dolarów i 76 miliardów dolarów, zgodnie z Nikkei Asia.

Bankman-Fried ujawnił, że FTX miał plany wejścia na tradycyjną giełdę, ale takie pomysły są obecnie odłożone na później:

Jesteśmy w tej szczęśliwej sytuacji, że nie musimy tego robić, bo nie potrzebujemy kapitału... z drugiej strony, są potencjalnie duże korzyści z wejścia na giełdę, takie jak rozpoznawalność marki. Nie chcemy aktywnie notować, ale chcemy mieć możliwość kontynuowania działalności, jeśli będziemy chcieli.

Dyrektor generalny FTX argumentował, że tradycyjne rynki finansowe i kryptowaluty będą istnieć obok siebie. Według niego, regulacja jest nieunikniona, ale odpowiednie ramy prawne pojawią się w ciągu kilku lat:

Największą zmianą, jaką widzieliśmy w ciągu ostatniego roku, jest to, że kryptowaluty są wystarczająco duże, aby zająć się regulatorami

FTX obiecał neutralność węglową

Po debatach na temat środowiska, które Elon Musk ożywił swoimi tweetami w maju, popularna giełda kryptowalut ogłosiła, że stanie się neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla.

FTX przypomniała, że istnieją więksi konsumenci energii elektrycznej niż bitcoin, ale FTX nadal będzie brał udział w zielonej przyszłości świata:

BTC nie jest największym zużyciem energii, ale poważnie traktujemy nasz wpływ na świat. W tym celu: FTX zobowiązuje się do bycia neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla.

Dodatkowo, szef platformy handlowej - Sam Bankman-Fried - zobowiązał się do przekazania 1 mln USD w tym roku na rzecz jednych z najbardziej efektywnych organizacji zajmujących się kompensacją emisji dwutlenku węgla:

Razem możemy uczynić świat lepszym miejscem, a to nie oznacza, że musimy rezygnować z tego, w co wierzymy.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.