Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Upadek FTX nie oznacza porażki technologii blockchain lub kryptowalut, ponieważ regulowane giełdy nadal radzą sobie dobrze. Taki pogląd wyraził prezes Pantera Capital Dan Morehead w liście do inwestorów.

Jako przykłady podał Coinbase, Kraken i Bitstamp. Według Moreheada, platformy te, wraz z Upbit, zwiększyły udział w rynku o 30% od października. Szef Pantera Capital twierdzi:

To są giełdy, które gdy klient prześle im pieniądze, to oni po prostu umieszczają je w banku. To proste rozwiązanie. Oczywiście handel tutaj zwróci się w stronę platform regulowanych.

Zaznaczył również, że licencjonowane spółki zależne FTX, takie jak LedgerX czy oddział amerykański, nie zostały dotknięte kryzysem płynnościowym w podmiotach macierzystych.

To potężny symbol tego, dlaczego rozsądne regulacje są dobre dla branży - chronią inwestorów, zapewniają ujawnianie informacji i przejrzystość.

Potrzebny audyt

Według założyciela Pantery, przejrzystość i zaufanie w branży kryptowalutowej byłoby łatwiejsze dzięki pełnemu audytowi przeprowadzonemu przez firmy z Wielkiej Czwórki. Opcja Proof-of-Reserves jest jego zdaniem częściową odpowiedzią.

Morehead zauważył, że faktyczne bankructwo FTX prawdopodobnie nastąpiło znacznie wcześniej. Powołał się na wywiad z Samem Bankman-Friedem, w którym założyciel giełdy przyznał, że problemy w powiązanej firmie handlowej Alameda Research pojawiły się jeszcze w maju, po upadku ekosystemu Terra.

Jednak rzekomo dowiedział się o nich wiele tygodni później. Były prezes FTX przyznał, że przyczyną niewiedzy był brak normalnej dokumentacji finansowo-księgowej. Każdy audyt przeprowadzony przez audytorów ujawniłby to - zauważył Morehead.

Narracje propagowane przez sceptyków blockchaina oraz niektórych regulatorów i polityków mijają się z celem. Upadek FTX nie ma nic wspólnego z technologią distributed ledger. To nie kryptowaluty poniosły porażkę. Bitcoin i wszystkie inne protokoły działają dobrze.

W związku z tym wspomniał również o nieuregulowanej dziedzinie DeFi. Jego zdaniem czołowi przedstawiciele jak Uniswap, 0x, 1inch, Balancer i DODO mogą liczyć na zaufanie użytkowników.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.