Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Ogólnokrajowy chiński blockchainowy projekt Blockchain Service Network, czyli BSN, w 2021 roku wprowadzi wsparcie dla stablecoinów.

BSN będzie wspierał stablecoiny

Yifan He, dyrektor generalny Red Date Technology, głównej firmy technologicznej zaangażowanej w rozwój BSN, powiedział że projekt wkrótce rozpocznie integrację stablecoinów.

BSN jest inicjatywą wspieraną przez państwo, która ma na celu wspieranie średnich przedsiębiorstw w budowaniu i wdrażaniu blockchainowych aplikacji.

Wykonawca wyjaśnił, że stabilcoiny będą wykorzystywane jako płatność za różne usługi w ekosystemie BSN, w tym za zasoby chmury.

"Tylko stabilcoiny mogą uczynić to znacznie łatwiejszym, szybszym i bezpieczniejszym"

Stablecoiny rzekomo umożliwią natychmiastowe rozliczenie między dostawcami publicznych węzłów miejskich a tzw. portalami BSN, powiedział.

"BSN obejmuje wiele rozliczeń i rozrachunków między uczestnikami. Na przykład, dostawcy publicznych węzłów miejskich przydzielają zasoby chmury do BSN, a portale BSN sprzedają zasoby BSN swoim końcowym deweloperom. Następnie część pieniędzy, które otrzymują portale, zostanie wypłacona dostawcom publicznych węzłów miejskich, obecnie przechodzimy przez banki".

Na obecnym etapie inicjatywy nie zdecydowano jeszcze, jakie stabilne monety zostaną włączone do projektu.

BSN nie będzie wykorzystywał kryptowalut

Komentarze pojawiły się wkrótce po tym, jak międzynarodowy oddział BSN oficjalnie ogłosił, że jego usługi nigdy nie będą wiązały się z korzystaniem z żadnych kryptowalut. W tweecie z dnia 11 sierpnia, BSN stwierdził, że inicjatywa ta nadal "może zintegrować stabilne monety jako środek płatniczy na rzecz BSN".

BSN dodał, że projekt nie jest platformą typu blockchain i nigdy nie będzie wydawał własnej kryptowalut.

"Nie można kupić BSN, tylko usługi BSN"

- wyjaśnili deweloperzy.

Według He, BSN najlepiej pasowałby do chińskiego projektu narodowej waluty cyfrowej, czyli cyfrowego juana. Znany również jako cyfrowa waluta płatności elektronicznych, lub DCEP, projekt jest wspierany przez bank centralny Chin, People's Bank of China (PBoC).

Chociaż chiński cyfrowy juan nie jest oparty na technologii blockchain, może on korzystać z infrastruktury BSN.

"Jeśli niektóre banki komercyjne będą korzystać z blockchaina na rozrachunku DCEP, BSN będzie najlepszą infrastrukturą, ponieważ mamy PCNy w całych Chinach. Utrzymujemy ścisły kontakt z kilkoma bankami komercyjnymi w tej sprawie."

- powiedział He.

He nie jest jedyną osobą sugerującą, że cyfrowa waluta chińskiego banku centralnego mogłaby zostać w jakiś sposób włączona do BSN. Sky Guo, dyrektor generalny chińskiej firmy Cypherium, stwierdził, że cyfrowy juan mógłby zostać włączony do BSN, "ale w tej chwili nie jest to jeszcze wystarczająco jasne."

Guo zauważył także, że cyfrowy juan jest skoncentrowany na płatności detaliczne, podczas gdy BSN jest adresowany do przedsiębiorstw.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.