Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Notowany na NASDAQ gigant oprogramowania MicroStrategy odnotował w II kwartale 2021 łączną stratę w wysokości prawie 700 milionów dolarów ze swoich ogromnych inwestycji w bitcoina. Ponieważ jednak strata jest widoczna tylko na papierze, firma zobowiązała się do dalszego gromadzenia środków w BTC.

Dzieło Michaela Saylora stało się jednym z największych posiadaczy bitcoinów, z ponad 105 000 monet zgromadzonych w ciągu roku. Jednak znaczne zakupy dokonane w drugim kwartale tego roku spowodowały skumulowany odpis z tytułu utraty wartości w wysokości 689,6 mln USD.

Pomimo przychodów w tym okresie z produktów niebitcoinowych, koszty operacyjne spowodowały stratę w wysokości 424,8 mln USD.

Niemniej jednak, ten pozornie niekorzystny wynik w II kwartale nie zniechęcił Saylora. Zapewnił on, że firma nie planuje zmiany swojej strategii dotyczącej BTC.

Nadal jesteśmy zadowoleni z wyników wdrażania naszej strategii dotyczącej aktywów cyfrowych. Nasze ostatnie podniesienie kapitału pozwoliło nam rozszerzyć nasze cyfrowe udziały, które obecnie przekraczają 105 000 bitcoinów. Idąc dalej, zamierzamy nadal przeznaczać dodatkowy kapitał na naszą strategię aktywów cyfrowych.

Warto zauważyć, że firma nie sprzedała żadnego ze swoich BTC, co oznacza, że są to niezrealizowane straty.

MicroStrategy i Bitcoin: Historyczny rok

Jak wspomniano powyżej, historia pomiędzy spółką notowaną na NASDAQ a podstawową kryptowalutą rozpoczęła się latem 2020 roku, kiedy to firma ogłosiła, że inwesycja miała miejsce dogłębnych badaniach w czasach niepewności gospodarczej, .

Od tego czasu organizacja wykorzystywała każdą możliwą okazję, aby kupować więcej - od stosunkowo mniejszych zakupów w wysokości 10 milionów dolarów do ogromnych kwot 1 miliarda dolarów jednorazowo.

Saylor i spółka zorganizowali wydarzenia zorientowane na BTC dla korporacji i użytkowników detalicznych, MicroStrategy stała się węzłem w sieci Bitcoin, a kierownictwo nie pracujące w firmie zaczęło otrzymywać wypłaty w kryptowalucie zamiast w gotówce. Nie zapominajmy, że Bitcoin stał się też rezerwowym aktywem skarbowym firmy.

Ta ostatnia część przykuła uwagę wielu osób, ponieważ w tamtym czasie była dość rewolucyjna. Jeden z popularnych analityków kryptowalutowych, posługujący się na Twitterze pseudonimem ecoinometrics, podkreślił to wydarzenie na ostatnim wykresie pokazującym wydajność BTC, akcji MicroStrategy i Nasdaq Composite w tym przedziale czasowym. Jak pokazuje poniższy wykres, pierwsze dwa znacznie przewyższyły indeks giełdowy.

 

2 Komentarze

  • s1mple
    Posted 23 sierpnia 2021 19:29

    Love you Microstrategy <3 To da moon!

  • wardega
    Posted 30 sierpnia 2021 20:31

    Ciekawe co zrobią jak koniec końców przyjdzie bessa, a cena spadnie poniżej 20 tys. Microstrategy i Michael Saylor obudzą się z ręką w nocniku i tyle będzie.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.