Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Dyrektor generalny SpaceX i Tesla, Elon Musk, po raz kolejny napisał trollujący wpis na Twitterze, aby pobudzić społeczność kryptowalutową do plotek i reakcji.

Satyryczny tweet Elona Muska

Musk zamieścił satyrycznego tweeta o Dogecoinie, który jest kryptowalutą opartą o popularny w 2013 mem Shibu Inu. W swoim wpisie zasugerował, że standard Dogecoina, obejmie cały globalny system finansowy.

Komentarz, który wzbudził ogromne zainteresowanie entuzjastów technologii, inwestorów finansowych i społeczności kryptowalutowej, mógł wpłynąć na znaczny skok ceny żartobliwej kryptowaluty. Patrząc na dane z ostatnich dwóch dni, widać wyraźną korelację między tweetem, a ceną Dogecoina w dniu 18 lipca. Dzienna wartość obrotu zwiększyła się o 15.39%, a wartość monety wzrosła z 0,003023 USD do 0,003629 USD.

To nie jest pierwszy raz kiedy Elon Musk odnosi się do tej memowej kryptowaluty na twitterze. W kwietniu ubiegłego roku, w odpowiedzi na sondaż przeprowadzony na oficjalnym koncie Dogecoin, napisał:

Komentarz od Whale Alert

Wkrótce po tweecie na temat Dogecoina, cena monety wzrosła około 15%, w zaledwie kilka minut. Kapitalizacja rynkowa zwiększyła się o niemal 40 mln dolarów. Głos w tej sprawie, zabrał twitterowy profil śledzący transakcje wielorybów - Whale Alert:

„To tylko pokazuje, jak niestabilne są rynki i jak łatwo można nimi manipulować”

– napisał profil CyptoWhale na swoim twitterze.

Elon wpływa na ceny akcji i krypto

To nie pierwszy raz kiedy tweet Elona Muska wpłynął znacząco na cene jakiegoś aktywa. W maju prezes Tesli wrzucił na swojego twittera wpis o treści: „Cena akcji Tesli jest zbyt wysoka imo.”

 
W konsekwencji tego wpisu, cena Tesli poszybowała w dół o 10%, a całkowita wartość firmy Elona spadła o 15 mln dolarów.

1 komentarz

  • jarek
    Posted 30 sierpnia 2021 05:00

    Ja to mam już dość tego Elona Muska i tej całej Tesli. Jeden głupi tweet i taka pompka. Niestety nie zawsze działa to w jedną stronę. Często też potraciłem kasę przez tego cwaniaka.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.