Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Firmy kryptowalutowe Circle i Paxos otrzymały zgodę od Monetary Authority of Singapore (MAS) na prowadzenie działalności w zakresie aktywów cyfrowych w tym kraju.

Circle, emitent stablecoina USDC, będzie mógł teraz emitować kryptowalutę, a także dokonywać za jej pomocą płatności krajowych i międzynarodowych w Singapurze. Jeśli chodzi o Paxos, który emituje USDP, otrzymał on licencję na świadczenie usług związanych z płatnościami kryptowalutowymi.

Circle i Paxos otrzymały zielone światło od regulatora po tym, jak MAS zaproponował ściślejsze kontrole dostawców usług wirtualnych aktywów (VASP) i emitentów steablecoinów w ramach singapurskiej ustawy o usługach płatniczych (PSA).

Ustawa ta została uchwalona przez parlament Singapuru w 2019 roku, dając MAS uprawnienia do regulowania systemów płatności i nadzorowania dostawców usług płatniczych.

Dyrektor rozwoju strategicznego Circle, Dante Disparte, uważa, że wydawanie licencji firmom kryptowalutowym rozszerzy potencjał kryptowalut w branży płatności. Pobudzi on również gospodarkę Singapuru poprzez modernizację ram regulacyjnych kraju.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Circle Jeremy Allaire powiedział, że uzyskanie licencji na działalność w jednym z wiodących centrów finansowych na świecie było ważne dla ekspansji geograficznej Circle.

Dyrektor generalny Paxos Asia Rich Teo dodał, że dzięki kontroli MAS firma będzie mogła bezpiecznie przyspieszyć adopcję cyfrowych aktywów we współpracy z największymi firmami na świecie.

Singapur pragnie zdobyć reputację jednej z najbardziej przychylnych jurysdykcji dla branży kryptowalut. W sierpniu singapurski regulator przyznał licencję australijskiej giełdzie Independent Reserve, umożliwiając jej legalną działalność. A we wrześniu największy bank w Singapurze, DBS, zezwolił akredytowanym klientom na handel kryptowalutami.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.