Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Wraz z spadającą dominacją Bitcoina, altcoiny zaczęły znowu piąć się do góry, otwierając tym samym możliwość na rozpoczęcie kolejnego sezonu na alty. Sezon na alty jest częścią cyklu rynkowego, w którym odnotowuje się nadmierne skoki cen altcoinów, w stosunku do cen Bitcoina i walut fiat. Te skoki cen mają miejsce po okresie stagnacji lub załamania, tak więc pojawiają się w fazach lub cyklach.

Kontrast pomiędzy dominacją BTC i altcoinów

źródło: ambcrypto.com

 

Z powyższego wykresu wynika, że dominacja Bitcoina [kolor pomarańczowy] zmniejszyła się od czasu osiągnięcia nowego szczytu w pierwszym tygodniu maja. Dominacja Altcoinów [kolor czerwony], zachowała się dokładnie przeciwnie. Gwałtownie wzrosła od końca marca i w 2020 roku osiągnęła już całkowity wzrost o 75%.

Kontrast polega na tym, że wzrost dominacji altcoinów ma miejsce w czasie, gdy dominacja BTC maleje. Spadek dominacji Bitcoina o 8% zapewnił altcoinom idealną pozycję do wzrostów, i rozpoczęcie sezonu na alty.

Dominacja BTC i dominacja altcoinów jest w pewnym sensie odwrotnie proporcjonalna. Dodatkowo, stagnacja ceny Bitcoina w przedziale od 9.000$ do 10.000$, sprawiła, że nawet altcoiny, które nie posiadają żadnej wartości (shitcoiny), stały się bardziej interesujące i atrakcyjne. Napływ kapitału do altcoinów, podczas gdy cena BTC stoi w miejscu, sprawił, że cena wielu mniejszych kryptowalut odnotowała spore wzrosty.

Czy to jest już sezon na alty?

źródło: ambcrypto.com

Cena Cardano (ADA) od początku 2020 roku urosła o 189%, token Crypto.com (CRO) odnotował 237% wzrost. Prawdopodobnie najbardziej zauważalny skok w pierwszej 40-tce kryptowalut to Aave (LEND) , którego wartość od początku roku zwiększyła się o aż 1882%.

Podczas gdy dominacja altcoinów zdecydowanie wzrosła, powodując sezon na alty, najważniejszym pytaniem dla wszystkich inwestorów jest to, czy ten trend będzie kontynuowany. Być może jest jeszcze trochę do wyciśnięcia z alternatywnych kryptowalut, biorąc pod uwagę to, że wielu inwestorów oczekuje spadków na BTC.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.