Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Erik Voorhees - dyrektor generalny ShapeShaft i jawny zwolennik bitcoina - uważa, że może upłynąć od sześciu miesięcy do trzech lat, zanim nastąpi kolejna hossa kryptowalut.

Przewidział również, że podstawowa kryptowaluta może wzrosnąć do 40 000 USD do lata, co stanowi wzrost o 140% w porównaniu do obecnych wycen.

To nie będzie 10 lat

W niedawnym wywiadzie dla Bankless Shows, Voorhees przekonywał, że panująca kryptowalutowa zima nie potrwa przez kolejną dekadę. Jeśli jednak tak będzie, to "prawdopodobnie cała sprawa się nie udała" - dodał.

Amerykanin uważa, że kryptowaluty mogą wejść w hossę już w połowie roku, ponieważ "to generalnie tyle czasu potrzeba, aby umysły ludzi zaczęły się zmieniać, a cykle spekulacyjne powróciły."

Jego zdaniem zmienność rynku w najbliższej przyszłości będzie zależała od wielu kluczowych czynników, w tym stóp procentowych ogłoszonych przez Rezerwę Federalną, środowiska makroekonomicznego oraz wdrożenia ewentualnych regulacji.

Jeśli warunki ulegną poprawie, bitcoin może wzrosnąć do lata do poziomu 40 tys. dolarów. Zakładając, że jego prognoza się sprawdzi, przyniosłoby to 2,5-krotny zysk dla inwestorów, którzy zdecydują się wejść w ekosystem już teraz:

"Ma to również wiele wspólnego z otoczeniem makro. Dopóki stopy procentowe utrzymują się na wysokim poziomie, a warunki monetarne są zaostrzon. To zacznie się zmieniać na początku lub w połowie [2023] roku. Więc nie zdziwiłbym się, gdyby bitcoin był na poziomie 40 000 dolarów do lata. To nie byłoby dla mnie zaskoczeniem. I to jest jak 2,5X stąd. Więc jest to świetny zwrot."

Voorhees poruszył kilka poważnych katastrof, które zamknęły branżę w 2022 roku, takich jak upadek scentralizowanych organizacji (FTX, Three Arrows Capital, Celsius Network i Voyager Digital). Doradził konsumentom, aby chronili się, polegając na metodach self-custody:

"Ale ta lekcja jest naprawdę lekcją, ponieważ jeśli większość funduszy kryptowalutowych i bogactwa kryptowalutowego rezyduje u pośredników: A) nigdy nie uciekniemy od regulacji, które te rzeczy mają uciec, i B) nigdy nie uciekniemy od potrzeby zaufania ludziom."

Inne przewidywania

Niektórzy szacują, że przedłużający się rynek niedźwiedzia dla bitcoina zakończy się w 2024 roku, kiedy to nastąpi kolejny halvingg BTC. Jednym zwolennikiem tej tezy jest Mark Yusko - CEO Morgan Creek Capital Management - który powiedział:

"Następnie, gdy dotrzemy do lata, to właśnie wtedy otrzymamy następny ruch spekulacyjny i zgadnij, że nadejdzie w oczekiwaniu na kolejny halving w 2024 roku".

Hunter Horsley - CEO Bitwise - uważa, że następna hossa nastąpi w tym roku. Dodał, że spadki cen są świetną okazją dla ludzi, aby zwiększyć swoją ekspozycję na podstawowe aktywa cyfrowe.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.