Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Narodowy Bank Litwy wyemitował z okazji Aktu niepodległości Litwy specjalny, kolekcjonerski token oparty na blockchainie NEM.

Most łączący numizmatyków z nowoczesnym światem technologii finansowych

LBCOIN to pierwsza na świecie, kolekcjonerska kryptowaluta, która została wyemitowana przez Narodowy Bank Litwy. Można ją nabyć na oficjalnej stronie https://lbcoin.lb.lt/. Bardzo ciekawy jest sam mechanizm oraz idea tego projektu. Do sprzedaży zostanie dopuszczonych 24 000 kolekcjonerskich tokenów, podzielonych na 6 różnych kategorii. Każdy token będzie zawierać 20 podpisów. Osoba kupująca jeden pakiet otrzyma losowo 6 różnych tokenów. Będzie można je wymieniać między sobą, a szczęśliwiec, który zbierze całą kolekcję, będzie mógł następnie wymienić ją na fizyczną, srebrną monetę kolekcjonerską o nietypowym nominale wynoszącym 19,18€, czyli datę deklaracji niepodległości.

„Dla mnie osobiście ten token symbolizuje pomost pomiędzy monetami wydawanymi w klasycznym formacie, a cyfrowymi tokenami” – podkreśla Vitas Vasiliauskas, członek rady Banku Litwy.

„To nie był przypadek, że zdecydowaliśmy się wyemitować cyfrową monetę upamiętniającą deklarację niepodległości Litwy. Odpowiada to naszemu strategicznemu celowi, by być instytucją innowacyjną i ukierunkowaną na branżę fintech. […] Wierzymy, że ten nowy design oraz styl pamiątkowej monety zmieni tradycyjne zwyczaje numizmatyków nie tylko na Litwie, ale też i na całym świecie” – dodaje Vasiliauskas.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.