
Przedsiębiorca prowadzący kantor może zarabiać na wymianie popularnych walut. Tymczasem dziś coraz popularniejsze stają się kryptowaluty. Dlatego już ponad 300 punktów, w tym kantorów walutowych, dołączyło do sieci Kanga Exchange i poszerzyło swoją ofertę o wymianę gotówki na bitcoina czy ethereum. Lista nie jest zamknięta – cały czas dołączają do niej kolejne firmy.
Jak działa stacjonarny kantor kryptowalut?
Kantory kryptowalutowe w sieci Kanga Exchange korzystają z aplikacji, takich jak Kanga Wallet, by rozliczać transakcje w bitcoinach, ethereum czy USD coin. W praktyce taka transakcja niewiele różni się od wymiany np. dolarów na euro czy złote.
Podobnie jak przy tradycyjnych walutach, pracownik kantoru przyjmuje od klienta zamówienie z informacją, jaką kryptowalutę i w jakiej ilości ten chce nabyć. Następnie wykorzystując aktualny kurs w aplikacji Kanga, oraz uwzględniając prowizję (określoną procentem od transakcji), pracownik kantoru podaje klientowi warunki wymiany.
Jeśli dla klienta wszystko jest jasne, wówczas generuje on kod w aplikacji, przekazuje w ręce pracownika kantoru, by ten wpisał dany kod po swojej stronie w aplikacji. Ostatecznie realizację zlecenia potwierdza klient, na jego koncie w Kanga Wallet pojawiają się kryptowaluty, a gotówka trafia do pracownika kantoru. Dalsze rozliczenia kantor prowadzi już z samą giełdą Kanga Exchange.
Rodzaje transakcji w kantorze kryptowalutowym
Stacjonarny kantor kryptowalut najczęściej obsługuje dwa rodzaje transakcji. Może to być wymiana gotówki i kryptowalut prowadzona przez właściciela portfela elektronicznego lub realizacja bonu. Obie transakcje przebiegają bardzo podobnie.
- Wymiana gotówki na kryptowalutę oraz kryptowalut na gotówkę
Ten proces już pokrótce opisaliśmy wyżej – w przypadku wymiany kryptowaluty na gotówkę właściciel bitcoina wysyła krypto na adres portfela wygenerowanego przez Kanga Exchange i po rozliczeniu przelewu (co trwa zwykle krócej niż minutę) pobiera ekwiwalent w gotówce.
- Realizacja bonów wystawianych przez Kanga Exchange
Nie zawsze cała transakcja musi się odbywać w kantorze, czasem klienci po prostu generują bon do realizacji w kantorze. Wówczas pracownik punktu na podstawie danych z bonu generuje zlecenie w systemie i następnie wypłaca gotówkę okazicielowi bonu.
Ile wynoszą prowizje w stacjonarnym kantorze kryptowalut?
W sieci Kanga każdy z kantorów ustala wysokość prowizji indywidualnie. W opłatach jednak zawsze uwzględnia 1% prowizji dla Kanga Exchange. Dzięki takim zasadom właściciel kantoru może sam zadecydować, jaka prowizja jest jednocześnie satysfakcjonująca i wystarczająca dla niego, a zarazem atrakcyjna dla potencjalnych klientów.
Jak założyć kantor kryptowalut?
Jeśli zastanawiasz się, jak otworzyć kantor kryptowalut, możesz zacząć od sprawdzenia, ile kantorów kryptowalutowych znajduje się w Twojej okolicy. Wystarczy na stronie KangaKantor.pl otworzyć mapę punktów wymiany kryptowalut. Punktów stacjonarnych w sieci jest już ponad 350, a chętni wciąż się zgłaszają. Najczęściej właściciele kantorów poszerzają swoją działalność o wymianę krypto, jako dodanie do oferty popularnych i pożądanych aktywów.
Jeśli jednak nie jesteś przedsiębiorcą, ale fascynujesz się kryptowalutami, masz wiedzę ekonomiczną na ten temat – również możesz dołączyć do partnerów Kanga Exchange. Najprostszym sposobem jest kontakt z Kanga - mailowy lub telefoniczny - zgodnie z danymi podanymi na stronie internetowej. Otrzymasz listę wymogów, jaką musi spełniać potencjalny partner, a także szczegóły możliwej współpracy.
Aplikacja Kanga Exchange, portfel elektroniczny Kanga Wallet oraz wirtualny charakter kryptowalut sprawiają, że wymiana krypto jest możliwa właściwie nieprzerwanie, przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, z każdego miejsca na ziemi (z dostępem do internetu). Dlatego niezależnie od siedziby firmy czy miejsca, w którym przebywasz, możesz z powodzeniem zlecać transakcje z wykorzystaniem krypto-aktywów. Jedyne, czego potrzebujesz, to dostęp do sieci i aplikacja Kanga Exchange.