Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

El Salvador's Bitcoin Office ogłosił w środę, 15 marca, uruchomienie nowej inicjatywy. Jest to program edukacyjny mający na celu szkolenie deweloperów produktów wysokiej klasy w oparciu o Bitcoin i Lightning Network.

Projekt rozpocznie się w maju tego roku. Początkowo obejmie 25 najlepszych studentów, głównie z University of Don Bosco (UDB). Jest to prywatna instytucja edukacyjna, jedna z najlepszych w kraju.

Dla tych, którzy trafią do pierwszej grupy, przewidziano stypendium od Tether i Fulgur Ventures. Lista dyscyplin jest dość obszerna i obejmuje nie tylko Bitcoina i właściwy LN, ale także takie przedmioty jak Holepunch, Nostr i Web5.

Inicjatywa jest finansowana przez prywatnych inwestorów. Projekt będzie trwał przez sześć miesięcy. Ci uczniowie, którzy będą w stanie pomyślnie ukończyć program, będą mieli możliwości zatrudnienia w głównych firmach kryptowalutowych i agencjach rządowych w Salwadorze.

Pierwsze kilka miesięcy szkolenia będzie odbywać się online. Następnie odbędzie się dwutygodniowy bootcamp w San Salvador. Studenci wezmą udział w zamkniętych wykładach, ciekawych studiach przypadków i wykładach od uznanych międzynarodowych prelegentów.

Co ciekawe, inicjatywa nazywa się Cubo+. Tak nazywał się jeden z projektów prezydenta Bukele, gdy był burmistrzem San Salvador. Program zakładał budowę niedrogich mieszkań w slumsach stolicy.

Salwador zalegalizował bitcoina jesienią 2021 roku. Dzięki tej inicjatywie turystyka w kraju wzrosła o 95%.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.