Skip to content Skip to sidebar Skip to footer # #Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Karta kredytowa jest od wielu lat ułatwieniem codziennego życia, zarówno związanego z opłacaniem zakupów w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Dodatkowo dzięki swoim rozmiarom oszczędza miejsce, a oferty kont połączone z jej wydawaniem często korelują z propozycją licznych rabatów lub innych zachęcających promocji, które wpływają na mniejsze koszty, czy też pozwalają na otrzymanie bonusów.

Co warto wiedzieć o karcie kredytowej?

Karta kredytowa to plastikowa karta, która pozwala na dokonywanie płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz wypłacanie gotówki z bankomatów. Można nią dokonywać płatności do określonego limitu kredytowego, który zależy od umowy z bankiem i zdolności kredytowej. Karta jest często oprocentowana, co oznacza, że ​​trzeba płacić odsetki od salda nieuregulowanego do czasu, kiedy spłaci się zadłużenie, natomiast oprocentowanie to może być zmienne lub stałe i zwykle jest wyższe niż w przypadku innych form kredytowania. Niektóre karty kredytowe oferują programy lojalnościowe, dzięki którym można zbierać punkty za każdym razem, gdy się z niej korzysta, a następnie wymieniać je na nagrody lub zniżki. Warto pamiętać, iż produkty te są zwykle wyposażone w zabezpieczenia, takie jak kod PIN, 3D-Secure lub Apple Pay, pomagające chronić przed oszustwami. 


Opłaty – ile kosztuje karta kredytowa?

Opłaty związane z kartami kredytowymi mogą się znacznie różnić w zależności od typu karty, banku i kraju, w którym jest ona wydana. Najczęściej spotykane koszty to m.in. roczna, za korzystanie, za przekroczenie limitu kredytowego, za wypłatę gotówki z bankomatu, za płatności zagraniczne, oplata za odroczenie spłaty zadłużenia, czy też wydanie duplikatu. Opłaty związane z kartami kredytowymi mogą być negocjowane, a w niektórych przypadkach banki oferują specjalne promocje i zniżki na usługi. Aby wybrać odpowiednią ofertę, dopasowaną do własnych potrzeb warto przeglądnąć ranking kart kredytowych na portalach internetowych.


Bonusy mile widziane, czyli jak zyskać z kartą kredytową

Karty kredytowe często oferują różnego rodzaju bonusy, które można wykorzystać, aby zyskać korzyści finansowe lub inne nagrody. Promocje związane z wydaniem karty kredytowej to najczęściej:

  • Punkty lojalnościowe,
  • Cashback
  • Programy partnerskie,
  • Punkty lotnicze,
  • Ubezpieczenia: 

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.