Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Kopanie kryptowalut jest obecnie bardzo dochodową działalnością.

Zalety i wady kopania na kartach graficznych

  • Główne kryteria wyboru kart
  • Najlepsze karty graficzne
  • Gdzie kupić karty
  • Sposoby podkręcania karty

Proces wydobycia to wyspecjalizowana automatyczna kalkulacja, za którą użytkownik lub górnik jest nagradzany. Oznacza to, że w rzeczywistości górnik otrzymuje nagrodę za pracę wykonaną przez jego sprzęt górniczy.

Pomimo tego, że dziś istnieje kilka sposobów kopania kryptowalut, najpopularniejszym, ze względu na swoją niezawodność, jest kopanie za pomocą kart graficznych.

Wydobywają na kartach wideo od 2010 roku. Łatwo zgadnąć, jaka była pierwsza kryptowaluta, która została wykopana na kartach wideo - oczywiście Bitcoin.

Im mocniejsza i lepsza karta graficzna, tym stabilniejszy proces wydobycia. Spłata wysokiej jakości kart graficznych do wydobycia nie potrwa długo.

Co więcej, przy odpowiednim użyciu podkręcania karty graficznej można znacznie zwiększyć wydajność i moc procesorów.

Górnicze karty graficzne to przede wszystkim sprzęt służący do produkcji funduszy. Oznacza to, że kupując kartę graficzną nabywasz nie tylko uniwersalny element komputera użytkownika, który jest przydatny w grach, grafice i górnictwie, ale także sposób na zarabianie pieniędzy, co na dłuższą metę jest bardzo opłacalną inwestycją .

Zastanówmy się, czym jest karta wideo, jak ją wybrać, gdzie ją kupić i jakie są sposoby jej podkręcania.

Co to jest karta wideo do wydobycia

Z reguły do ​​wydobywania używa się kart wideo do gier, ponieważ mają one wystarczającą moc i moc obliczeniową. Praca karty graficznej w procesie wydobycia jest procesem podobnym do obliczania tekstur w grach wideo lub ich rysowania, nic konkretnego nie jest wymagane od kart w górnictwie.

Karty do gier są ulepszane przede wszystkim na potrzeby gier, jednak wraz z ich rozwojem dla sektora gier, moc kart do kopania kryptowalut wzrasta.

Do najpopularniejszych kart graficznych, które można wydobywać, należą karty AMD i Nvidia.

Wydobywanie na kartach graficznych AMD

Ta karta graficzna doskonale nadaje się do wydobywania algorytmów ETHASH, ETCHASH, PROGPOW, KAWPOW.

Od tej karty wydobycie rozpoczęło się w okresie pierwszego boomu kryptowalutowego – czyli od 2015 do 2018 roku.

Kopanie na kartach graficznych Nvidii

Karty NVIDIA są bardzo energooszczędne, dlatego doceniają je gracze na całym świecie. Zielone logo firmy producenta symbolizuje optymalne zużycie energii i kojarzy się z przyjaznością dla środowiska.

Niektóre wersje kart NVIDIA mają znacznie większą moc obliczeniową niż karty AMD.

Dlaczego kopanie kryptowalut na mapach wciąż jest popularne?

Po pierwsze, farmy ASIC do kopania kryptowalut są dość drogie, a dodatkowo potrzebują dla nich wydzielonej przestrzeni – najlepiej osobnego pomieszczenia, ponieważ farma zajmuje dużo miejsca. Możesz samodzielnie złożyć farmę z kart wideo i nie zajmuje dużo miejsca. Co więcej, jest dość mobilny nie tylko pod względem przestrzeni, ale także możliwości pracy z różnymi kryptowalutami. Ponadto, jeśli będziesz ostrożnie korzystać z kart, mogą one zostać odsprzedane w przyszłości.

Po drugie, karty wideo są uniwersalnymi żołnierzami do kopania kryptowalut. Nowe kryptowaluty pojawiają się dosłownie każdego dnia, producenci po prostu nie mają czasu na wypuszczanie wyspecjalizowanych farm ASIC dla każdej kryptowaluty. Pod tym względem karty wideo z pewnością przejmują prowadzenie z farm.

Po trzecie, doskonała wydajność, pobór mocy i chłodzenie kart. Karty graficzne do gier przeznaczone są do intensywnego użytkowania przez graczy, dlatego zazwyczaj wyposaża się je w parowniki i specjalne komory parowe, aby sprzęt się nie przegrzewał. Oczywiście wpływa to na wydajność kart.

Po czwarte, karty graficzne są znacznie cichsze niż farmy ASIC.

Wszystkie te plusy są ważkimi argumentami przemawiającymi za wyborem kart wideo do wydobycia.

Zalety i wady kopania na kartach graficznych

Wydobycie na kartach graficznych, jak każda metoda wydobycia, ma swoje zalety i wady.

Zalety:

Wydobywanie na kartach wideo może być świetnym sposobem na zarabianie pieniędzy, pod warunkiem, że masz początkową inwestycję, cierpliwość i czas, w którym chcesz czekać, aż karta się opłaci i przyniesie zysk netto.

Po pierwsze, kopanie GPU to świetny sposób na generowanie pasywnego dochodu. Jeśli podłączysz nie jedną, ale kilka kart wideo, zwiększając w ten sposób jej wydajność, możesz codziennie otrzymywać stabilny dochód pasywny.

Wydobywanie na kartach wideo wymaga minimalnej inwestycji czasowej. Wydobycie na mapie nie oznacza ciągłego sprawdzania sprzętu podczas procesu wydobycia, wystarczy tylko okresowe sprawdzanie wydajności sprzętu i monitorowanie temperatury, aby mapa zbytnio się nie nagrzewała.

Różnorodność kryptowalut, które można wydobywać. Kryptowaluty do kopania na kartach nie ograniczają się dziś do bitcoina. To absolutny plus, ponieważ można równolegle kopać kilka kryptowalut, co jest bardzo opłacalne.

Co więcej, karty graficzne, w przeciwieństwie do farm ASIC, wytwarzają znacznie mniej hałasu i mają długi okres gwarancji. Karty wideo mają najróżniejsze zastosowanie – kryptowaluty, grafika, gry wideo. A jeśli naprawdę chcesz się go pozbyć, możesz odsprzedać kartę na rynku wtórnym. Wydajne karty graficzne w dobrym stanie są tak samo poszukiwane na rynkach wtórnych, jak te pakowane z linii montażowej.

Wady:

Aby zmontować i prowadzić farmę wydobywczą na kartach graficznych, konieczne jest nie tylko zainwestowanie finansowe, ale także prawidłowy jej montaż. Ponadto okresowo konieczne jest zaprzestanie wydobycia w celach prewencyjnych i zaangażowanie w konserwację sprzętu.

Pomimo tego, że farmy wydobywcze na kartach wideo wytwarzają znacznie mniej hałasu, spanie w tym samym pokoju z pracującą farmą nie jest takie łatwe. Mimo to lepiej jest wydzielić oddzielną przestrzeń, w której nie spędzasz nocy. Ponadto sprzęt może się znacznie przegrzać i wymagać dodatkowego chłodzenia w ciepłym sezonie.

Odwiecznym problemem kopania kryptowalut jest niestabilność Internetu i przerwy w dostawie prądu. Jeśli problem z elektrycznością można rozwiązać, instalując zasilacz awaryjny, baterię lub generator, problemy z Internetem zależą od dostawcy.

Aby kopać wydajnie, potrzebujesz potężnego, stosunkowo nowego komputera. Najbardziej funkcjonalne i drogie karty graficzne nie mają sensu, jeśli masz słaby sprzęt.

Aby uniknąć problemów z przegrzewaniem się sprzętu, konieczne jest zainstalowanie klimatyzatorów lub wentylatorów w pomieszczeniu, w którym znajduje się sprzęt górniczy.

Główne kryteria wyboru kart

Rozważ kluczowe cechy kart wideo, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze:

1. Pamięć. Jeśli potrzebujesz karty wideo na dłuższą metę, musisz wybrać kartę wideo do wydobycia z dużą ilością pamięci. Faktem jest, że do wydobycia niektórych kryptowalut potrzebujesz od 5 GB pamięci.

2. Układ chłodzenia karty. Karty graficzne z 2 lub 3 wentylatorami mogą przedłużyć żywotność urządzenia i są mniej podatne na zużycie podczas całodobowej pracy. Jednak kupowanie kart z turbinami również nie jest tego warte ze względu na ich poziom hałasu.

3. Opona. 256-bitowa magistrala kart graficznych jest bardziej wydajna niż 128-bitowa.Najmocniejsze i najdroższe modele mają jeszcze większą przepustowość magistrali.

4. Zużycie energii. Niektóre karty AMD zużywają więcej energii do działania, co sprawia, że ​​nie są zbyt opłacalne, pomimo ich dobrej wydajności.

5. Podkręcanie. Możliwość przyspieszenia karty graficznej jest jednym z ważnych warunków wydobycia. Karty graficzne z pamięcią Samsung mają najlepsze możliwości podkręcania. Niestety, przy wyborze karty ta cecha nie jest wskazana w parametrach produktu, więc wybór karty graficznej pod tym względem przypomina loterię.

Rozważ te parametry przy wyborze optymalnej karty graficznej do wydobycia.

Najlepsze karty graficzne

Najpopularniejsze karty graficzne do kopania są produkowane przez NVIDIA i AMD. Porównywarka kart graficznych firmy WoolyPooly przedstawia listę modeli kart wideo do wydobywania, którym należy się bliżej przyjrzeć:

Specjalistyczne karty do wydobywania

Karty te obejmują modele P104-100 i P102-100 firmy NVIDIA. Karty nie mają świetnej wydajności i pamięci, ale jeszcze kilka lat temu były popularne podczas szumu wokół kopania kryptowalut. Co więcej, te karty nie nadają się na rynek wtórny, co oznacza, że ​​nie można z nich wiele zyskać, sprzedając je.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.