Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Dział Google zajmujący się chmurą zgodził się uruchomić węzeł walidacyjny w należącej do twórców Axie Infinity sieci Ronin, aby pomóc firmie w jej rozwoju.

Sky Mavis, twórca popularnej gry NFT Axie Infinity, ogłosił, że zawarł umowę z Google Cloud, aby kontynuować prace nad decentralizacją swojej sieci Ronin, sidechaina Ethereum zaprojektowanego dla gier opartych na NFT.

Jednostka Google uruchomi na Roninie węzeł walidacyjny, który pomoże zabezpieczyć sieć i usprawnić przetwarzanie transakcji. Konkretne warunki transakcji nie zostały jeszcze ujawnione, ale wiadomo, że Google Cloud jest strategicznym partnerem Sky Mavis od 2020 roku.

Do rozwoju dołączyła również firma Searce zajmująca się rozwiązaniami chmurowymi. Rzecznik Google Cloud Ruma Balasubramanian powiedziała, że dzięki wdrożeniu koncepcji Play-to-Earn (P2E), Sky Mavis staje się świetnym przykładem tego, jak technologia chmury może włączyć blockchain, aby przynieść innowacje i ogromne korzyści dla firm.

Google Cloud stanie się 18. walidatorem w Ronin, co przyciągnie do sieci dodatkowe aktywa. W sumie firma planuje umieścić w sieci co najmniej 21 walidatorów. Wcześniej do Ronin dołączyły DappRadar, Yield Guild Games, Nansen i Animoca Brands.

Hack Ronin

Pod koniec marca sieć została zhakowana, w wyniku czego straciła ponad 600 milionów dolarów w aktywach (17 600 ETH i 25,5 miliona USDC). Deweloperzy mówili wówczas, że zwrócą straty w całości.

W zeszłym miesiącu firma analityczna Blockckdata opublikowała raport stwierdzający, że firma macierzysta Google Alphabet zainwestowała ponad 1,5 miliarda dolarów krypto firmy.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.