Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Główna giełda kryptowalutowa Binance przyjęła przyjazne dla zgodności podejście do swojej działalności po latach gry w kotka i myszkę z organami regulacyjnymi na całym świecie. Co ciekawe, jej ruchy zadziałały zaskakująco dobrze pod względem utrzymania użytkowników. Tak przynajmniej wynika z słów CEO Binance, Changpenga Zhao wypowiedzianych w ostatnim wywiadzie.

Rozmawiając z Bloomberg News, Zhao zauważył, że Binance uczynił proces Know Your Customer (KYC) obowiązkowym "dla użytkowników globalnych, dla każdej funkcji" w celu przyciągnięcia nowych użytkowników jako biznes zgodny z przepisami. Ujawnił on, że Binance stracił od tego czasu około 3% użytkowników.

KYC jest powszechną praktyką stosowaną przez giełdy kryptowalutowe i tradycyjne instytucje finansowe. Pozwala firmom zweryfikować autentyczność użytkownika, prosząc o pewną formę identyfikacji w świecie rzeczywistym. Binance uczynił KYC obowiązkiem dla wszystkich swoich obecnych i nowych użytkowników w dniu 20 sierpnia.

Czujemy, że bycie zgodnym z przepisami pozwoli większej liczbie użytkowników na korzystanie z naszej platformy.

- powiedział Zhao, dodając, że większość ludzi czuje się bardziej komfortowo, korzystając z licencjonowanej giełdy.

Binance przez lata podkreślał swoją zdecentralizowaną strukturę bez fizycznej siedziby, dopóki Zhao nie ogłosił w lipcu, że giełda kryptowalutowa jest gotowa do współpracy z lokalnymi regulatorami, mówiąc: "Chcemy być wszędzie licencjonowani. Od teraz zamierzamy być instytucją finansową".

W wywiadzie Zhao powiedział, że chociaż regulatorzy byli początkowo sceptyczni wobec Binance, ich nastawienie zmieniło się wraz z kontynuacją komunikacji.

Kiedy ludzie widzą mnie osobiście, mówią: 'patrz, CZ jest bardzo rozsądny, bardzo spokojny, a nie szalony facet'. Więc to pomaga ustanowić ich zaufanie znacznie szybciej.

Binance niedawno utworzył trzy filie w Irlandii w ramach wizji Zhao, aby utworzyć formalne siedziby w różnych regionach na całym świecie.

"Kiedy po raz pierwszy zaczynaliśmy, chcieliśmy objąć zdecentralizowane zasady, bez siedziby głównej, pracować na całym świecie, bez granic" - powiedział wtedy Zhao, dodając: "Teraz jest bardzo jasne, aby uruchomić scentralizowaną giełdę, potrzebujesz scentralizowanej, prawnej struktury podmiotowej za nią".

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.