Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Podczas gdy globalni regulatorzy nadal kontrolują przemysł kryptowalutowy, dyrektor generalny Tesli Elon Musk wyraził poparcie dla kryptowalut, nazywając je niezniszczalnymi. Podczas konferencji Code Conference w Kalifornii, miliarder powiedział:

Nie jest możliwe, jak sądzę, zniszczenie kryptowaluty, ale możliwe jest, aby rządy spowolniły jej postęp.

Według CEO Tesli, zdecentralizowana natura kryptowalut może być wyzwaniem dla chińskiego rządu, który w ubiegły piątek ogłosił kolejną wojnę z kryptowalutami.

Przypuszczam, że kryptowaluta ma zasadniczo na celu zmniejszenie władzy scentralizowanego rządu. Nie podoba im się to.

Zasugerował również, że najnowsza chińska rozprawa z kryptowalutami prawdopodobnie ma coś wspólnego ze "znaczącymi problemami z generowaniem energii elektrycznej w tym kraju".

Część z tego może faktycznie wynikać z niedoborów energii elektrycznej w wielu częściach Chin. Wiele regionów południowych Chin ma teraz losowe przerwy w dostawie prądu, ponieważ zapotrzebowanie na moc jest wyższe niż oczekiwano […] Wydobycie kryptowalut może odgrywać w tym rolę

Mimo że Musk nie uważa się za "eksperta od kryptowalut", potentat technologiczny podkreślił, że organy regulacyjne nie powinny próbować spowalniać adopcji kryptowalut. Na pytanie, czy rząd Stanów Zjednoczonych powinien być zaangażowany w regulację cyfrowych aktywów, Musk odpowiedział:

Powiedziałbym: 'Nie rób nic'

Musk stał się ogromnym influencerem cen kryptowalut na Twitterze. Jego posty łączy się z masowymi ruchami cenowymi dla tokenów takich jak Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE), a także Bitcoin (BTC). Dyrektor generalny Tesli był szeroko krytykowany w społeczności kryptowalutowej po zawieszeniu opcji płatności Tesli w BTC z powodu domniemanych obaw środowiskowych związanych z wydobyciem Bitcoina .

Musk wcześniej wywołał też ogromny optymizm, ogłaszając w lutym zakup Bitcoina o wartości 1,5 miliarda dolarów .

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.