Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Według nowego raportu, coraz więcej dużych południowokoreańskich firm rejestruje znaki towarowe dla kryptowalutowych giełd, portfeli i innych usług, próbując "przygotować się na nadchodzącą erę krypto finansów".

Firmy przygotowują się do cyfrowej ery

Jak podało Chosun, ostatnie posunięcia konglomeratu GS, dostawcy usług w zakresie kart kredytowych Korea Information & Communications Co (KICC) i giganta w dziedzinie aplikacji do prowadzenia rozmów telefonicznych Kakao wskazują, że wszystkie trzy - i inne przedsiębiorstwa - stworzyły infrastrukturę handlową i prawną, której będą potrzebowały do uruchomienia kryptowalutowych domów maklerskich, giełd, aplikacji handlowych i innych.

Media poinformowały, że pod koniec ubiegłego tygodnia KICC zarejestrowała znak towarowy dla nowej platformy o nazwie EasyCMS, która posiada wbudowaną giełdę i usługe brokerską.

Firma od dawna interesuje się kryptowalutowymi rozwiązaniami. Już w 2017 roku zarejestrowała znak towarowy dla EasyCoin - marki oprogramowania platformy handlowej. Wydaje się jednak, że KICC póki co odłożyła ten plan na bok.

Kakao, które posiada wiele działających już krypto przedsięwzięć - w tym własny portfel, sieć mainnet i token - również w czerwcu, zarejestrowało znak towarowy dla oprogramowania giełdowego.

"Nie możemy ignorować faktu, że wirtualne aktywa mogą stać się w przyszłości metodą płatności".

- powiedział rzecznik firmy.

Firma GS Retail, która prowadzi sieć sklepów GS25, również zarejestrowała w czerwcu znak towarowy dla platformy płatniczej, która umożliwiałaby klientom składanie zamówień na dostawy w promieniu 1,5 km od punktów sprzedaży.

Opis znaku towarowego zawiera również wzmiankę o utworzeniu "kryptowalutowego biura maklerskiego"

Chosun powołuje się na szereg ekspertów, którzy twierdzą, że firmy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że przepisy rządowe uniemożliwiają im obecnie wprowadzenie tych projektów na rynek krajowy.

Rynki zagraniczne

Jednak, jak powiedział jeden z urzędników giełdy, firmy są świadome, że rynki otwierają się za granicą - i mają nadzieję, że uda im się zapobiec zmianie stanowiska Korei Południowej w sprawie kryptowalut.

"Rośnie liczba zagranicznych firm, które bezpośrednio lub pośrednio wspierają aktywa kryptograficzne. W kraju, nawet jeśli popyt jest nadal niski, przygotowujemy podaż."

- dodał urzędnik.

Pewien prawnik z kancelarii Hanbyul stwierdził, że w związku z rosnącą międzynarodową adopcję, "nie jest wcale dziwne, że południowokoreańskie firmy przygotowują grunt, rejestrując z wyprzedzeniem swoje prawa do znaku towarowego".

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.