Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Tether Holdings Limited, firma stojąca za stablecoinem USDT, opublikowała w poniedziałek raport niezależnego biegłego rewidenta, twierdząc, że jej tokeny są w pełni zabezpieczone przez rezerwy.

Moore Cayman, sieć księgowa z siedzibą na Kajmanach, dokonała przeglądu ostatniego skonsolidowanego raportu rezerw Tethera i stwierdziła, że firma spełniła swoje zobowiązania w zakresie rezerw na okres, który zakończył się 30 czerwca 2021 roku.

Zgodnie z raportem, skonsolidowane całkowite aktywa Tethera wyniosły co najmniej 62 773 190 075 USD za okres sprawozdawczy. Skonsolidowane całkowite zobowiązania spółki stanowiły 62 628 932 116 dolarów z czego 62 610 829 196 dolarów dotyczyło USDT.

Opinia Moore Cayman w tej sprawie została sformułowana w następujący sposób:

Naszym zdaniem, CRR sporządzony przez kierownictwo grupy Tether Holdings Limited na dzień 30 czerwca 2021 r. o godz. 23:59 UTC, został przedstawiony zgodnie z kryteriami w nim określonymi i jest we wszystkich istotnych aspektach przedstawiony rzetelnie.

Czerwcowy raport ujawnił ponadto, że gotówka i ekwiwalenty pieniężne wyniosły 53,3 miliarda dolarów całkowitych aktywów Tether. Obejmowało to 30,8 miliarda dolarów w papierach komercyjnych i certyfikatach depozytowych, 6,2 miliarda dolarów w gotówce i depozytach bankowych, 1 miliard dolarów w odwróconych notach zabezpieczających i 15,2 miliarda dolarów w obligacjach skarbowych.

Zabezpieczone pożyczki niepowiązane z żadną z jednostek stowarzyszonych Tether wyniosły 2,5 mld USD. Firma posiadała również ponad 4,8 miliarda dolarów w obligacjach korporacyjnych, funduszach i metalach szlachetnych. Nieco ponad 2 miliardy dolarów były przechowywane w "innych inwestycjach", w tym w tokenach cyfrowych.

Tether ujawnił swój podział aktywów po raz pierwszy w maju tego roku. Na dzień 31 marca 2021 roku, papiery komercyjne stanowiły 65,39% jego kategorii "gotówka, ekwiwalenty gotówki, inne krótkoterminowe depozyty i papiery komercyjne". W czerwcowym okresie sprawozdawczym wartość ta spadła do 57,72%.

Kapitalizacja rynkowa USDT wynosi obecnie 62,6 mld USD. USDT pozostaje zdecydowanie największym stablecoinem na świecie, chociaż jego udział w całym rynku spadł, ponieważ główni konkurenci, tacy jak USDC, nadal zyskują na popularności.

 

2 Komentarze

  • kostek94
    Posted 24 sierpnia 2021 19:29

    Jak jest w końcu z tym Tetherem? Scam czy nie?

  • JACKO
    Posted 30 sierpnia 2021 20:29

    Ja nie wiem po co ludzie korzystają jeszcze z tethera. Na rynku jest dużo więcej lepszych stablecoinów, które z pewnością są dużo bardziej bezpieczne. Przykładem może być chociażby USDC.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.