Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Blockchain.com, wiodący dostawca usług kryptowalutowych, ogłosił we wtorek, że nabył SeSocio, argentyńską firmę zajmującą się kryptowalutami. Według komunikatu prasowego, przejęcie jest częścią ekspansji Blockchain.com w regionie Ameryki Łacińskiej.

Dzięki przejęciu, dostawca usług kryptowalutowych ma nadzieję na budowę nowych biur w całym regionie i zatrudnianie lokalnych pracowników. Ponadto, Blockchain.com włączy pracowników SeSocio do swojej globalnej kadry, zwiększając ją do 400 osób. W chwili obecnej SeSocio zatrudnia około 100 pracowników. Peter Smith, dyrektor generalny Blockchain.com skomentował:

Ameryka Łacińska prezentuje jedną z największych możliwości wzrostu w kryptowalutach w nadchodzącej dekadzie. Miliony widziały już inflację w najgorszym wydaniu, nowe waluty wyłaniające się z powietrza i doświadczyły niestabilności politycznej - tworząc sprzyjające środowisko dla kryptowalut. Wraz z zespołem SeSocio, chcemy zapewnić każdemu obywatelowi Ameryki Łacińskiej dostęp do globalnej platformy kryptowalutowej.

Sytuacje skomentował również Guido Quaranta, współzałożyciel i dyrektor generalny SeSocio:

Jesteśmy niezwykle dumni z tego, co udało nam się zbudować na rynku Ameryki Łacińskiej i ze wzrostu, jaki do tej pory odnotowaliśmy jako firma. Jestem przekonany, że SeSocio będzie dobrze prosperować w tym kolejnym rozdziale naszej podróży. Razem z Blockchain.com będziemy pionierami nowej ery zwiększonej dostępności kryptowalut w Ameryce Łacińskiej i poza nią.

Ekspansja do Georgii

Na początku tego miesiąca, Blockchain.com ogłosił oficjalne uruchomienie usług handlu kryptowalutami w stanie Georgia w Stanach Zjednoczonych. Ponad dziesięć milionów mieszkańców Georgii może uzyskać dostęp do usług firmy

W ubiegłym roku dostawca usług kryptowalutowych uruchomił swoje usługi na Florydzie, Alasce, Delaware, Illinois, Oregonie, New Hampshire i Nowym Meksyku, przy czym Blockchain.com może działać w 30 stanach po uzyskaniu zgód licencyjnych. Firma ma duże oczekiwania co do przyjęcia jej usług przez Georgię, biorąc pod uwagę, że liczba rejestracji użytkowników wzrosła w tym stanie o ponad 500%.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.