Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Starszy strateg giełdowy w Bloomberg Intelligence uważa, że spadek wartości bitcoina i eteru wśród rosnącej akceptacji dla kryptowalut doprowadzi do wzrostu cen tych aktywów.

Analityk giełdowy Bloomberg Intelligence Mike McGlone zauważył, że ilość wydobywanych bitcoinów (BTC) i etherów (ETH) jest ograniczona przez kod. Powiedział, że przejście Ethereum na algorytm Proof-of-Stake (PoS) zmniejszy ilość ETH na rynku bardziej niż BTC.

To powiedziawszy, popyt na aktywa i ich przyjęcie wyraźnie rośnie. Proste zasady Adama Smitha i ekonomii mówią, że w tych warunkach ceny będą z czasem rosły, chyba że coś zmieni tę trajektorię w negatywnym kierunku. A w tej chwili widzę tylko rosnącą adopcję i rosnący popyt. A to dopiero początek. Mam na myśli, że mniej niż 1% globalnych akcji jest w kryptowalucie.

Według McGlone'a jedną z zalet kryptowalut takich jak bitcoin i eter w stosunku do tradycyjnych towarów jest to, że nie powodują one kosztów magazynowania.

Teraz bitcoin i eter można łatwo kupić jako aktywa i jako towar, umieścić je w mobilnym portfelu w telefonie i nigdy nie trzeba płacić za ich przechowywanie. Z towarami nie jest to takie proste - za magazynowanie trzeba zapłacić 5%, a może 10%.

Przewidywania McGlone'a popiera gwiazda Shark Tank Kevin O'Leary, który nadal inwestuje w BTC i ETH pomimo spadku wartości swojego portfela inwestycyjnego.

W tym samym czasie Mohamed El-Erian, starszy doradca ekonomiczny w niemieckiej firmie ubezpieczeniowej Allianz, powiedział, że bitcoin nigdy nie stanie się globalną walutą rezerwową dla dużych inwestorów i nie przekroczy 100 000 dolarów.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.