Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

Jak zacząć inwestować w kryptowaluty. Jak kupić bitcoiny? (PORADNIK)

Bitcoin oraz inne kryptowaluty to obecnie jedna z najciekawszych propozycji w zakresie inwestowania kapitału. Ostatnie miesiące to znaczny wzrost notowań większości głównych walut wirtualnych a perspektywy na bliższą przyszłość również prezentują się nader obiecująco. Co oczywiste jednak, pierwszym pytaniem, jakie musi zadać sobie potencjalny inwestor jest jak kupić kryptowaluty oraz którą spośród wielu dostępnych platform inwestycyjnych wybrać?

Wybór ten będzie miał naprawdę istotne znaczenie, ponieważ różne platformy do inwestowania w kryptowaluty oferują często bardzo odmienne funkcjonalności oraz różnią się pod względem mechanizmu swojego działania. Różnice mogą dotyczyć zarówno oferty dostępnych aktywów inwestycyjnych, jak też wysokości opłat, dostępnych metod płatności czy też wreszcie gotowych strategii inwestycyjnych.

W niniejszym tekście przyjrzyjmy się nieco dokładniej trzem dosyć dobrze znanym platformom, które umożliwiają inwestycje w bitcoin oraz inne waluty wirtualne. Dzięki niemu dowiesz się jak rozpocząć inwestycje w kryptowaluty, jak bezpiecznie kupić swojego pierwszego bitcoina (bądź Ethereum, Ripple czy inną kryptowalutę) oraz którą platformę wybrać.

Jak kupić kryptowaluty: przegląd 3 najpopularniejszych platform inwestycyjnych

1. eToro

Inwestowanie w kryptowaluty na eToro

Platforma eToro to jedna z najbardziej nowoczesnych oraz innowacyjnych witryn, jakie są obecnie dostępne. Na tle konkurencji eToro wyróżnia się przede wszystkim dostępnością gotowych strategii inwestycyjnych. Model działania platformy umożliwiającej inwestowanie w kryptowaluty został tak pomyślany, aby dostępne funkcjonalności odpowiadały zarówno predyspozycjom i potrzebom inwestorów początkujących, jak też inwestorów bardziej zaawansowanych w tematyce walut wirtualnych.

Jedną z najciekawszych opcji oferowanych przez eToro jest system copy trade. Polega on na tym, że możemy obserwować transakcje dokonywane przez innych użytkowników oraz porównywać ich skuteczność. Copy trade umożliwia kopiowanie strategii inwestycyjnej realizowanej przez wybranego użytkownika. Z punktu widzenia osób początkujących jest to nader ciekawe rozwiązanie, ponieważ system umożliwia nam naśladowanie poczynań któregoś ze znacznie bardziej doświadczonych inwestorów. W ten sposób zwłaszcza na początkowym etapie znacznie łatwiej jest o osiągnięcie korzystnych rezultatów inwestycyjnych niż w sytuacji, gdybyśmy mieli kształtować nasze transakcje samodzielnie.

Ponadto, wersja demonstracyjna umożliwia bezpieczne inwestowanie zarówno w kryptowaluty jak też inne aktywa bez angażowania prawdziwych pieniędzy. W ten sposób możemy dokładnie poznać sposób działania platformy oraz wypróbować różne strategie inwestycyjne jeszcze zanim zdecydujemy się na zaangażowanie prawdziwych pieniędzy. Mechanizm ten pozwala nam na własnej skórze przekonać zobaczyć, jak inwestować w bitcoin oraz inne waluty, jakie strategie są skuteczne oraz jakich błędów nie należy popełniać.

Copy trade jest jednak opcją atrakcyjną również dla doświadczonych inwestorów lokujących swoje pieniądze w bitcoin oraz inne kryptowaluty. Mowa tutaj o statusie Popularnego Inwestora. Wybierając tę opcję udostępniamy innym użytkownikom możliwość kopiowania naszych transakcji. Portal oczywiście nagradza nas za to odpowiednim bonusem.

Jak kupić bitcoin oraz jak zarejestrować się na eToro?

eToro należy do platform, które dbają o bezpieczeństwo klientów oraz dokładnie weryfikują każdego inwestora. Oznacza to, że rejestracja będzie wymagać między innymi potwierdzenia naszej tożsamości.

Jak inwestować w kryptowaluty oraz inne aktywa poprzez eToro?

Na samym początku musimy utworzyć rachunek (kliknij aby przejść do formularza rejestracyjnego) oraz wybrać interesujący nas status inwestora(do wyboru są: samodzielny inwestor, copy trade oraz popularny inwestor). Następnie platforma poprosi nas o podanie naszych danych osobowych. Kolejny krok to potwierdzenie tożsamości. W tym miejscu konieczne będzie przesłanie platformie scanu lub zdjęcia dowodu osobistego bądź paszportu. W następnym etapie konieczne będzie potwierdzenie adresu naszego zamieszkania. W tym zakresie eToro przyjmuje następujące rodzaje dokumentów:

 • Pisma wysłane do nas urzędu gminy lub miasta
 • Dokument zawierający rozliczenie podatku dochodowego
 •  Faktury np. za internet, telefon, prąd czy gaz
 • Wyciąg z należącego do nas konta bankowego lub też karty kredytowej(o ile na dokumencie takim widnieje nasz adres zamieszkania)
 • Umowa umowy najmu nieruchomości
 • Dokument wystawiony przez naszego pracodawcę

Po tym, jak zweryfikujemy nasze dane osobowe oraz miejsce zamieszkania, możemy już zacząć inwestować zarówno w kryptowaluty, jak też kontrakty giełdowe, waluty obce, kontrakty oparte o kryptowaluty, surowce, indeksy giełdowe.

Klienci zastanawiający się jak kupić bictoin poprzez eToro powinni wiedzieć, że platforma ta udostępnia wiele różnych metod zasilenia konta. Oprócz standardowego przelewu bankowego mamy więc do wyboru również takie opcje, jak:

 • 1. Karta kredytowa / debetowa
 • 2. PayPal
 • 3. China Union Pay
 • 4. Diner’s Club
 • 5. Skrill
 • 6. WebMoney

Minimalna wysokość pierwszej wpłaty depozytowej w eToro to 200 USD. Próg dla każdego kolejnego doładowania wynosi natomiast 50$.

Najważniejsze zalety eToro:

 • 1. Dostępność zaawansowanych narzędzi inwestycyjnych, w tym przede wszystkim funkcji copy trade
 • 2. Sporo różnych metod płatności
 • 3. Bogata oferta aktywów
 • 4. Dostępność wersji demonstracyjnej platformy, dzięki której możemy poznawać eToro inwestując wirtualne środki
 • 5. Czytelny oraz intuicyjny interfejs strony
 • 6. Zwycięzca w rankingu giełd portalu Beatcoin

2. Binance

binance - kupno pierwszych kryptowalut

Binance to jedna z największych i najbardziej znanych platform na których można kupować oraz sprzedawać kryptowaluty. Opinie wśród użytkowników jakie można znaleźć w sieci są dosyć podzielone. Niemal wszyscy eksperci zgadzają się jednak, że Binance to naprawdę dobra, innowacyjna oraz oferująca bogate spektrum funkcjonalności giełda kryptowalut. Minusem jest jednak raczej skomplikowany interfejs oraz złożony system transakcji. Można więc powiedzieć, że Binance to dobra opcja raczej dla bardziej doświadczonych inwestorów, niekoniecznie zaś dla osób początkujących, które szukają sposobu na to, jak inwestować w kryptowaluty w możliwie najprostszy sposób.

Jako jedną z ważniejszych zalet giełdy Binane podawana jest możliwość stworzenia konta bez weryfikacji naszych danych osobowych. Trzeba przyznać, że w obecnych realiach jest to coraz rzadziej spotykana praktyka zaś platformy do inwestowania w kryptowaluty przeważnie żądają od nas nie tylko podania naszych danych osobowych oraz adresu zamieszkania, ale także przesłania dokumentacji potwierdzającej prawdziwość podanych informacji.

Jak kupić bitcoin oraz inne kryptowaluty na platformie Binance?

Binance oferuje ponad 150 różnych kryptowalut a także świetną płynność na większości z nich. Jest to wynik naprawdę imponujący, dlatego nie może dziwić fakt, że platforma jest bardzo popularna wśród zaawansowanych inwestorów.

Na początek należy założyć bezpłatne konto. Wielką zaletą Binance jest to, że platforma nie wymaga weryfikacji dokumentami tożsamości (do kwoty 2 BTC dziennie). Po dokonaniu rejestracji na Binance będziemy mieli trzy różne możliwości na to, jak kupić kryptowaluty:

1. Zamówienie limit

Podajemy interesującą nas ilość danej kryptowaluty a także odpowiadający nam kurs. Następnie zaś po prostu czekamy, aż zgłosi się inwestor chcący np. sprzedać bitcoin po interesującym nas kursie

2. Zamówienie market

W tym wypadku podajemy jedynie ilość kryptowaluty, jaką chcemy nabyć. Następnie system łączy z nas ofertą sprzedaży, którą możemy zaakceptować lub też odrzucić. W tym wypadku kupno generalnie jest znacznie szybsze, niż w przypadku oferty limit.

3. Stop-Limit

Jedna z bez wątpienia ciekawszych opcji. Wystawiamy ofertę kupna lub też sprzedaży danej kryptowaluty ale dopiero wówczas, kiedy kurs osiągnie określony przez nas pułap. W ten sposób często udaje się nabyć lub sprzedać bitcoin czy inną walutę na korzystnych warunkach, ponieważ zlecenie aktywuje się dokładnie w momencie, kiedy kurs osiągnie wyznaczony przez nas limit. Jednocześnie należy zaznaczyć, że ta opcja może okazać się nieskuteczna, jeżeli np. liczymy na znaczące obniżenie bądź też spadek kursu. W takim wypadku możemy po prostu nie doczekać się momentu aktywowania zlecenia.

Jak kupić kryptowaluty na Binance: sposób wpłaty depozytu

Była już mowa o tym, że Binace odróżnia się od konkurencji pod względem mechanizmu rejestracji, która jest znacząco ułatwiona w porównaniu do innych platform. Istotna różnica dotyczy również sposobu nabywania kryptowalut poprzez Binance, przy czym w tym wypadku jest to różnica przemawiająca zdecydowanie na niekorzyść Binance.

Otóż platforma ta nie obsługuje transakcji przy użyciu walut FIAT dla niezweryfikowanych użytkowników. Oznacza to, że bez dokonania weryfikacji najpierw musimy nabyć wybrane kryptowaluty na jakiejś innej giełdzie, która przyjmuje płatność np. w PLN, USD czy EURO, a dopiero potem możemy zasilić rachunek na Binance. Za to po dokonaniu prostej weryfikacji otrzymujemy możliwość zasileń walutami fiat (EUR/USD/GBP) oraz kartą kredytową lub debetową (również w złotówkach!). Co jednak istotne, Binance nie pobiera żadnej prowizji od depozytów. Jeżeli więc zastanawiamy się nad tym, jak kupić kryptowaluty w możliwie szybki i prosty sposób, to Binance najprawdopodobniej będzie stanowić odpowiedź na nasze potrzeby.

Najważniejsze zalety platformy Binace:

 • 1. Bogata oferta obejmująca ponad 150 różnych kryptowalut
 • 2. Wysoka płynność handlu na ogromnej większości walut
 • 3. Dostępność trzech różnych modeli zakupu i sprzedaży kryptowalut
 • 4. Opcja handlu z dźwignią
 • 5. Brak weryfikacji danych osobowych przy rejestracji konta
 • 6. Nieustanny rozwój platformy, rozmaite konkursy oraz bonusy wypłacane inwestorom przez Binance

Zarejestruj darmowe konto na Binance bez weryfikacji

3. BitBay

bitbay - kupno bitcoinów

BitBay to znakomicie znana polska platforma służąca do inwestowania w kryptowaluty. Chociaż firma należy do polskiego kapitału, to jednak obecnie, ze względu na polskie regulacje prawne, jest zarejestrowana w Estonii.

Jak inwestować w kryptowaluty poprzez BitBay? Początkowe etapy procesu są dosyć podobne, jak miało to miejsce w przypadku opisywanego powyżej eToro. Na samym początku musimy więc zarejestrować się na portalu i utworzyć rachunek. Na samym początku podajemy nasz adres e-mail, tworzymy hasło użytkownika oraz otrzymujemy kod bezpieczeństwa. Ten ostatni przyda się nam w sytuacji, gdybyśmy np. zapomnieli hasła.

Po stworzeniu podstawowego profilu BitBay zaoferuje nam opcję dodatkowego zwiększenie bezpieczeństwa poprzez weryfikację dwuetapową. Tutaj mamy do wyboru e-mail a także Google Authenticator. Jeżeli jednak zastanawiamy się nad tym, jak zacząć inwestować na BitBay to należy pamiętać, że weryfikacja dwuetapowa jest opcjonalna, a więc nie musimy z niej korzystać.

Przejdź na stronę giełdy BitBay

Jak kupić kryptowaluty na BitBay?

Platforma BitBay oferuje nam trzy rożne sposoby jeżeli chodzi o to, jak kupić kryptowaluty:

1. Szybka transakcja

Jest to najbardziej standardowa spośród opcji. W tym wypadku nabycie dowolnej kryptowaluty jest natychmiastowa zaś cena kalkulowana automatycznie przez orderbook.

Wystarczy wpisać interesującą nas ilość kryptowaluty. Może być nie tylko bitcoin, ale też chociażby BTC, ETH, LTC, Lisk a nawet GameCredits. Co również ważne, ze względu na wysokie obroty oraz wypracowaną specyfikę BitBay zapewnia wysoką płynność nawet w przypadku jeżeli chodzi o mniej znane kryptowaluty, jak np. wymieniony GameCredits

2. Oferta z ceną Ask

Jedna z najbardziej popularnych metod jeżeli chcemy kupić bictoin przez BitBay. Strona pokazuje nam po prostu aktualnie dostępne oferty inwestorów, którzy chcą sprzedać posiadane kryptowaluty. Wystarczy, że wpiszemy interesującą nas ilość, np. jeżeli jest to bitcoin. Przeglądamy dostępne oferty sprzedaży oraz wybieramy tę, która odpowiada nam pod względem cenowym. Co ważne, nie musimy kupować całej ilości kryptowaluty wystawionej na sprzedaż przez innego inwestora. Jeżeli więc np. ktoś wystawia na sprzedaż bitcoin na łączną kwotę 5000 tysięcy a nas interesuje transakcja na 2000 zł: po prostu kupimy 40% aktywów wystawionych na sprzedaż przez innego inwestora. Ta opcja jednak ma również swoje wady, ponieważ zwłaszcza w przypadku atrakcyjnych cenowo ofert zdarza się, że ktoś dokona kupna szybciej. W takim wypadku zakupimy jedynie pozostałą do sprzedaży część kryptowaluty zaś reszta środków pozostanie na naszym koncie. Wygląda to następująco:

 • 1. Inwestor X wystawia na sprzedaż bictoin o wartości 5000 zł
 • 2. Inwestorzy Y oraz Z składają oferty kupna za kolejno 4000 zł oraz 2000 zł
 • 3. Inwestor Y był pierwszy przez co dokonuje on zakupu za 4000 zł
 • 4. Inwestor Z dokonuje zakupu za 1000 zł zaś pozostałe środki pozostają na jego koncie.

3. Oferta z ceną BID

W tym wypadku to my kupując kryptowaluty określamy interesującą nas cenę. Mówiąc inaczej, po prostu wystawiamy ofertę kupna podając interesującą nas ilość jeżeli chodzi o bitcoin lub inną walutę a także naszą cenę. Następnie należy po prostu czekać na to, aż zgłosi się zainteresowany sprzedawca.

Ta opcja co do zasady pozwala nabyć niektóre kryptowaluty taniej, niż w przypadku oferty ASK. Co więcej, nie grozi nam to, że dokonamy zamierzonej transakcji tylko w części, jak zdarza się z ofertami ASK. Podając naszą cenę warto zwrócić uwagę na już dostępne oferty innych użytkowników. Przeważnie działa strategia polegająca na tym, że podajemy cenę nieco wyższą, niż pozostali inwestorzy, przez co mamy spore szanse na szybkie pojawienie się sprzedawcy. Z drugiej strony, opcja ta pozwala nam również po prostu poczekać na to, aż zgłosi się sprzedawca skłonny przystać na zaoferowaną przez nas cenę. Ta druga możliwość przydaje się zwłaszcza w przypadku mniej popularnych kryptowalut.

Jak zacząć inwestowanie na BitBay: waluty i doładowanie konta

BitBay oferuje możliwość dokonania wpłaty na dwa sposoby: poprzez przelew bankowy oraz wpłatę na poczcie. Obsługiwane waluty to PLN, USD, GBP oraz CHF.

Najważniejsze zalety platformy BitBay

 • 1. Wysoka płynność w przypadku większości dostępnych w ofercie kryptowalut
 • 2. Trzy różne systemy nabywania kryptowalut
 • 3. Platforma przyjmuje wpłaty depozytowe w polskich złotówkach (przelew bankowy, poczta)

Zarejestruj się za darmo na giełdzie BitBay

3 Komentarze

 • m4t3k
  Posted 25 sierpnia 2021 19:44

  osobiście mam konta na wszystkich tych platformach. są ok, chociaż bitbay mógłby częściej dodawać nowe pary walutowe

 • dawidzior
  Posted 30 sierpnia 2021 02:42

  Generalnie ja nie Polecam BitBaya, ostatnio jakiś typek to przejął co ma powiązania z futuresnet. Lepiej skorzystać z z zaufanej giełdy np. Binance do zakupu bitcoinów.

 • daxz
  Posted 30 sierpnia 2021 02:47

  A czy Ethereum również kupuje się w taki sam sposób? Czy mogę dokonac zakupu bezpośrednio za pomocą NOK? Pozdrawiam i dziękuję

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.