Skip to content Skip to sidebar Skip to footer Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Bybit

10 najlepszych cytatów o inwestowaniu

Mówi się, że przysłowia są mądrością narodu. Każdy zna przynajmniej jeden cytat, który świetnie pokazuje wady lub przywary danej grupy etnicznej lub społecznej. Z jednej strony stanowią pewne świadectwo, mówiące o ludzkim charakterze a jednocześnie stanowią wyraźną przestrogę, czego nie warto lub nie powinno się robić. Kilkaset lat funkcjonowania rynków finansowych sprawiło, że pojawiło się dużo powiedzeń, które dobrze oddają naturę giełdy i mogą stanowić dobrą lekcję. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rynków, to przeczytaj słowa najlepszych inwestorów, którzy kiedykolwiek chodzili po tym świecie.

Najlepsze cytaty o inwestowaniu

Poniżej przedstawiono subiektywną listę dotyczącą anegdot, powiedzeń i cytatów sławnych ludzi, którzy dokonali spektakularnych sukcesów na polu zarabiania pieniędzy. Są wśród nich także wyjątkowo celne uwagi i cenne spostrzeżenia.


  1. Na Wall Street nie ma niczego nowego. I nie może być, gdyż spekulacja jest tak stara, jak świat. Cokolwiek dzieje się na rynku, zdarzyło się już wcześniej i zdarzy się znowu za jakiś czas” - Edwin Lefevre

To rzadki przykład cytatu, który jest jednocześnie świetnym komentarzem na temat ludzkiej natury i zachowania się rynków, które są powtarzalne i w pewien sposób przewidywalne.


  1. “Zasada nr 1: Nigdy nie trać pieniędzy. Zasada nr 2: Zawsze pamiętaj o zasadzie nr 1” - Warren Buffet

Nie mogło tu zabraknąć znanego powiedzenia największego inwestora wszechczasów. Można je rozumieć dwojako - brak pieniędzy sprawia, że gra jest wykluczona. Jednocześnie warto mieć dodatkową rezerwę, która jest niezbędna na niespodziewane okazje inwestycyjne.


  1. Wiedz, co posiadasz, i wiedz, dlaczego to posiadasz” - Peter Lynch

Znajomość tego, w co się inwestuje jest dużo ważniejsza niż samo posiadanie. Edukacja to podstawa inwestowania.


  1. Najbardziej kontrariańską rzeczą nie jest przeciwstawianie się tłumowi, ale myślenie za siebie” - Peter Thiel

Niestety, ale w dzisiejszym świecie często brakuje umiejętności samodzielnego myślenia - co jest bardzo wygodną postawą.


  1. „Cztery najbardziej niebezpieczne słowa w inwestowaniu to: tym razem będzie inaczej” - Sir John Templeton

Zdarzenia na rynkach finansowych są cykliczne, jeśli ktoś nie wierzy – warto obejrzeć dowolny wykres giełdowy.


  1. “Myśl raczej 10 lat niż 10 minut. Jeśli nie jesteś gotowy na to, aby trzymać dane udziały przez dekadę, lepiej ich nie kupuj” - Warren Buffet

W inwestowaniu liczy się przede wszystkim cierpliwość, w każdymi innym przypadku masz do czynienia ze spekulacją.


  1. “Zbyt wielu ludzi rezygnuje ze srebra, ponieważ oczekują złota” - Maurice Setter

Ten cytat świetnie odnosi się do rynków finansowych. Największą uwagę przyciągają modne spółki, podczas gdy najwięcej można zarobić na aktywach, o których nikt nie wie.


  1. „Czasami twoja najlepsza inwestycja to ta, do której nie doszło” – Donald J. Trump

Popełnianie błędów to nieodłączny element inwestowania. Jednocześnie nie zawsze warto zawierać transakcji za wszelką cenę.


  1. „Największym problemem, a wręcz wrogiem inwestora jest zazwyczaj on sam” – Benjamin Graham

Psychologia w inwestowaniu odgrywa dużo ważniejszą rolę niż wiedza, umiejętności czy nawet posiadanie dużego kapitału.


  1. „Pamiętaj, że twój cel to handlować dobrze, a nie często” – Alexander Elder

Inwestując pieniądze należy poświęcić dużo czasu na analizę i jeszcze więcej cierpliwości, aby powstrzymać się od nadmiernej aktywności, kiedy podjęło się już dobrą decyzję.

Opinie i doświadczenia współczesnych traderów

Większość powyższych cytatów dotyczy rynku akcji i graniu na giełdzie papierów wartościowych. Obecnie największe pieniądze zarabiają jednak inwestorzy na kryptowalutach. Jak się uczyć tych nowych aktywów? Skąd czerpać wzorce? Może i w Internecie nie znajdziemy słynnych cytatów o bitcoinie, za to sporo możemy nauczyć się z blogów, kanałów YouTube, z serwisów takich jak ten:). Inwestycje w 2022 roku mogą okazać się niełatwe stąd warto poświęcać regularnie czas na naukę tradingu.

Działalność na rynkach kapitałowych wymaga dużych umiejętności i wytrwałości, aby podążać własną ścieżką, niezależnie od innych ludzi. Wytrwali, długoterminowi inwestorzy mają szansę zarobić duże pieniądze, ci niecierpliwi będą w większości dawcami kapitału.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.