Skip to content Skip to sidebar Skip to footer # #Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Stellar Lumens (XLM) jest kryptowalutą, która została wprowadzona na rynek w 2014 roku. Jej twórcami są Jed McCaleb oraz Joyce Kim. Platforma ta jest protokołem wymiany środków finansowych typu open-source (otwarte źródło). Kryptowaluta Stellar Lumens jest wspierana przez fundację non-profit Stellar Development Foundation. W początkowym okresie swojego istnienia, opisywana kryptowaluta opierała się o protokół znany z Ripple, jednak w kwietniu 2015 roku uległo to zmianie, ponieważ właśnie wtedy udało się wprowadzić w życie własny kod. Rozbudowaną sieć oddano do użycia w listopadzie 2015 roku.

Oznaczenie Stellar to XLM. Głównym zadaniem systemu tej kryptowaluty jest zapewnienie przelewów międzybankowych uwzględniających niskie koszty transakcji. Bardzo ważną zaletą tego systemu jest fakt jego ochrony przed nadużyciami finansowymi, różnymi oszustwami i innymi niebezpieczeństwami. Kolejną istotną cechą jest łatwa identyfikacja transferów wykonywanych przy wykorzystaniu tej kryptowaluty. Wykorzystywane są też tak zwane koszty transferu, które nie są obowiązkowe. Stellar Lumens (XLM) to kryptowaluta i system wpływający w pozytywny sposób na ułatwienie handlu elektronicznego i mikropłatności.

System obejmujący kryptowalutę Stellar Lumens jest bardzo wydajny i obsługuje nawet wiele tysięcy transakcji na sekundę. Dzięki temu systemowi przeprowadzone są transfery oraz sprzedaż walut fiduacyjnych, kryptowalut oraz pieniędzy w wersji elektronicznej. Kolejne zalety tego systemu to jasne i proste API, stała roczna inflacja na poziomie 1% oraz baza danych w formie zdecentralizowanej. Dodatkowo upominki sprawiły, że system dystrybucji stał się jeszcze bardziej interesujący i popularny. Większość jednostek tej kryptowaluty posiada organizacja Stellar.org. Ważną informacją jest fakt, że waluty tej nie da się wydobywać.

Dzięki systemowi Stellar Lumens możliwe jest sprawniejsze wymienianie walut czy też zasobów cyfrowych przy pomocy technologii opartej o blockchain. Możliwa jest wymiana złotówek, Euro, dolarów, Bitcoinów oraz innych środków finansowych i walut.

Skomentuj lub zostaw opinię


Administracja nie odpowiada za komentarze i opinie dodawane na forum publicznym.